REKLAMA

Jeszcze się nie wspinają, a już są pierwsze ofiary

Nie pomogła reanimacja. 56-letni budowlaniec zmarł, gdy budował ściankę wspinaczkową

Nie pomogła reanimacja. 56-letni budowlaniec zmarł, gdy budował ściankę wspinaczkową


Nikt nie przypuszczał, że tragedią zakończą się prace związane z budową ścianki wspinaczkowej na nadszybiu szybu Nowy I w dzielnicy Słupiec. Przed tygodniem (piątek, 7 marca) ok. godz. 11.25 z tego pokopalnianego obiektu spadł jeden z pracowników firmy wykonującej prace. Spadł prosto przez otwór w dachu przybudówki, dlatego wyciągnięciem mężczyzny zajmowali się strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nowej Rudzie. - Dotarliśmy po drabinach do poszkodowanego, a następnie zaczęliśmy go reanimować przy użyciu defibrylatora - relacjonuje Mariusz Matuła z JRG. Niestety bezskutecznie. - Po ewakuacji poszkodowanego ze strefy zagrożenia do karetki Pogotowia Ratunkowego, lekarz stwierdził zgon - przyznaje Matuła. Ofiarą wypadku jest 56-letni mieszkaniec Wałbrzycha, który pracował w firmie zajmującej się budową ścianki wspinaczkowej. Na miejscu wypadku niemal natychmiast pojawili się pracownicy Państwowej Inspekcji Pracy oraz prokurator, który wykluczył działanie osób trzecich. Pomimo to inspektorzy PIPy nadal prowadzą swoje czynności. Chcą sprawdzić, czy mężczyzna był odpowiednio zabezpieczony.

Więcej w najnowszym wydaniu "Gazety Noworudzkiej" nr 877. 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Jeszcze się nie wspinają, a już są pierwsze ofiary

Fot. Pixabay

Dwie nowe kamery będą monitorować miasto, a kilka starych zostanie wymienionych na nowe.

Fot. Czytelnik

Potężne wichury, jakie przeszły przez powiat kłodzki wyrządziły dużo szkód. Wiatr nie ustąpi także dzisiaj.

Fot. Dolnośląska Policja

Za posiadanie nielegalnych urządzeń w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości nawet do 100 tys. zł od jednej maszyny.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×