REKLAMA

Kłodzko: Szpital wstrzymuje przyjęcia i planowane zabiegi

Kłodzko: Przez koronawirusa szpital na razie nie przyjmuje pacjentów

Fot. Jacek Halicki

Kłodzko: Sytuacja pandemiczna w naszym powiecie jest coraz poważniejsza. Szpital nie będzie przez jakiś czas przyjmował planowanych pacjentów.

Kłodzko. Szpital podjął decyzję o zatrzymaniu przyjęć nowych pacjentów. 

 

Zmiany w funkcjonowaniu 

Wszystkie zmiany wprowadzone do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłodzku są tymczasowe. Dyrektor szpitala na podstawie zaleceń ministerstwa zdrowia wstrzymał planowe przyjęcia i wykonywanie zabiegów. Obostrzenia zawarte w zarządzeniu nie dotyczą świadczeń udzielanych  w poradniach, pracowniach diagnostycznych i laboratoryjnych. Poradnie i POZ oraz wspomniane pracownie diagnostyczne będą funkcjonowały tak samo. Do szpitala będą przyjmowani pacjenci tylko w stanie zagrożenia zdrowia, życia oraz pacjenci onkologiczni. W innych przypadkach o przyjęciu zdecyduje lekarz. Wszystkie planowane zabiegi, które nie służą bezpośredniemu ratowaniu życia, będą przesunięte na inny termin. - ZOZ w Kłodzku nadal przeprowadza planowane badania obrazkowe, np. TK, rezonans, RTG oraz endoskopowe (np. gastroskopia kolonoskopia etc) oraz przyjmuje w poradniach specjalistycznych. Nie rezygnujcie z badań - apeluje starosta, Maciej Awiżeń. 

 

Źle się dzieje

W Kłodzkim szpitalu właściwie nie ma już miejsc, panuje tam 100% obłożenie. Dlatego też nie powinny nikogo dziwić wstrzymane przyjęcia. Karetek również jest jak na lekarstwo, a mieszkańcy muszą czekać o wiele dłużej, zanim zjawi się u nich pogotowie. Czasami bywa, że z innego miasta, a nawet powiatu. Sytuacja z dnia na dzień zmienia się wraz z liczbą zachorowań na koronawirusa. Całe województwo dolnośląskie może zostać niedługo objęte czerwoną strefą. Ministerstwo zdrowia w najbliższych dniach poinformuje o konkretnych środkach. Należy jednak pamiętać, że wstrzymanie przyjęć nie równa się odmowie pomocy medycznej. W przypadku zagrożenia zdrowia i życia, pacjentowi musi zostać udzielona natychmiastowa pomoc. 

Natalia Kołodziej, inf. Starostwo Powiatowe w Kłodzku 

 

Kłodzko - Strażacy reanimowali mieszkańca, bo nie było karetek. Kliknij tutaj, aby czytać dalej

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Kłodzko: Szpital wstrzymuje przyjęcia i planowane zabiegi

Obrazek użytkownika Aleksandra
  • Aleksandra
  • 12-03-2021

Dla mnie to skandal ! Czy cierpienie moźna dzielić? Covid tak to podstępne choroba ! Czy moźna nie pomagać innym z innymi schorzeniami . PiS wydaje milardy na zakup mediów i propagandę pogardy a ludzie cierpią bo brak kasy łóźek w szpitalach , historia ich mocno ocenie źe dzieci i wnuki będą się wstydzić .
Obrazek użytkownika Aleksandra
  • Aleksandra
  • 12-03-2021

Dla mnie to skandal ! Czy cierpienie moźna dzielić? Covid tak to podstępne choroba ! Czy moźna nie pomagać innym z innymi schorzeniami . PiS wydaje milardy na zakup mediów i propagandę pogardy a ludzie cierpią bo brak kasy łóźek w szpitalach , historia ich mocno ocenie źe dzieci i wnuki będą się wstydzić .

Fot. Urząd Miasta w Kudowie-Zdroju

Kudowa-Zdrój: Mur w Stawie Zdrojowym będzie trzeba zburzyć i wykonać od nowa. Dlaczego? VIDEO

Fot. FB/Jacek Hecht

Radni postulują o budowę nowego szpitala w Kłodzku. Czy jest na to szansa?

Kłodzko: Dokument pokontrolny w sprawie funkcjonowania rodziny zmarłej Hani będzie liczył ok. 600 stron...

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×