REKLAMA

Nowa Ruda: Mieszkaniec kradł prąd

Nowa Ruda: Mieszkaniec odpowie teraz za przestępstwo

Nowa Ruda: Dzielnicowy namierzyli mieszkańca, który nielegalnie pobierał energię elektryczną.

Nowa Ruda. Funkcjonariusze wykryli nielegalny pobór prądu w jednym z mieszkań na terenie powiatu kłodzkiego. 

 

Grozi mu więzienie

Policjanci z gminy Nowa Ruda współpracowali przy tej sprawie z mieszkańcami, którzy pomogli im namierzyć złodzieja prądu w jednym z mieszkań na terenie naszego powiatu. Po rozpoznaniu terenu funkcjonariusze potwierdzili nielegalny pobór energii elektrycznej. Mieszkaniec pominął podłączenie układu pomiarowego, dzięki czemu korzystał z prądu nielegalnie i jak mu się pewnie wydawało - za darmo. Teraz może go to sporo kosztować. 47-letniemu mężczyźnie grozi nawet do 5 lat więzienia. Kradzież prądu, niezależnie od ilości, jest zawsze sądzona jako przestępstwo. Policjanci są w trakcie ustalania okoliczności tej sprawy. Sprawdzają również, jak długo trwał samowolny pobór prądu. 

 

Szkodzi także innym

Nielegalny pobór prądu to sprawa, która nie dotyczy tylko tego, kto się jej dopuszcza. Wyrządzone szkody mogą wpływać na opłaty za korzystanie z energii elektrycznej dla pozostałych mieszkańców. Często kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej w budynku, a to z kolei jest częstą przyczyną pożarów lub porażenia prądem. Taki proceder można zgłosić na policję lub do operatora energii. 

Natalia Kołodziej, inf. KPP Kłodzko

 

Powiat Kłodzki - Od teraz po powrocie z Czech musisz przejść obowiązkową kwarantannę. Kliknij tutaj, aby czytać dalej

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Nowa Ruda: Mieszkaniec kradł prąd

Fot. 25 Brygada Kawalerii Powietrznej

Duszniki-Zdrój: Trwa szkolenie żołnierzy 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z pracy na dużych wysokościach. Zobacz zdjęcia

Fot. UM Kudowa-Zdrój

Sprawdź kiedy możesz wykonać szybki test, po którym wynik uzyskasz po pół godzinie

Fot. FB/Jacek Hecht

Radni postulują o budowę nowego szpitala w Kłodzku. Czy jest na to szansa?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×