reklama
reklama

Festiwal Góry Literatury. Warsztaty prozatorskie z Karolem Maliszewskim

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: FB - Festiwal Góry Literatury

Festiwal Góry Literatury. Warsztaty prozatorskie z Karolem Maliszewskim - Zdjęcie główne

foto FB - Festiwal Góry Literatury

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

KulturaFestiwal Góry Literatury startuje 4 lipca. Organizatorzy informują o zaproszonych gościach i pierwszych planowanych wydarzeniach.
reklama

Tegoroczny jubileuszowy Festiwal Góry Literatury potrwa od 4 do 14 lipca. Wydarzenia 10. edycji Festiwalu, tradycyjnie będą miały miejsce w Nowej Rudzie, Ludwikowicach Kłodzkich, Radkowie, Zamku Sarny, Wałbrzychu, Świdnicy i Sokołowsku.

Organizatorzy przedstawiają coraz więcej szczegółów dotyczących X edycji wydarzenia. Wiemy, że jedną z muzycznych gwiazd festiwalu będzie popularny artysta Vito Bambino. Na festiwalu będzie można spotkać również Jakuba Żulczyka, Joannę Bator i Agnieszkę Holland.

Warsztaty prozatorskie w Nowej Rudzie

Miłka Malzahn, Zbigniew Kruszyński i Karol Maliszewski poprowadzą warsztaty prozatorskie, które odbędą się w ramach Festiwalu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowej Rudzie.

reklama

Żeby wziąć w nich udział, należy nadesłać krótki tekst prozatorski (do 2 stron maszynopisu) nawiązujący w dowolny sposób do ogólnego hasła warsztatów – „O-po-wieść-o-graniczeniu” 
- informują organizatorzy.

Autorki i autorzy sześciu najciekawszych prac zostaną zaproszeni na warsztaty i festiwal. Warsztaty są bezpłatne, natomiast koszty dojazdu i pobytu uczestnicy pokrywają sami. Warsztaty odbędą się 12 i 13 lipca.

Jak się zgłosić? Teksty można wysyłać pocztą elektroniczną na adres karmajan@poczta.onet.pl do końca maja. 

reklama

Festiwal Góry Literatury - zaczęło się w 2015 roku

Festiwal Góry Literatury organizowany jest od 2015 roku. Wyjątkowi goście spotykają się w wyjątkowych okolicznościach. W miejscu, które polska Noblistka wybrała na swój dom. 
Olga Tokarczuk zainicjowała wyjątkowe wydarzenie literacko-społeczne, którego głównymi celami były i pozostają: aktywizowanie kulturalne i obywatelskie mieszkańców, edukacja kulturalna, diagnozy i dyskusje na temat ekologii, równości praw, tożsamości, wolności słowa, niemieckiego, czeskiego i polskiego dziedzictwa kulturowego, współpracy transgranicznej i zrównoważonego rozwoju regionu poprzez kulturę.

reklama

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama