reklama

Olga Tokarczuk trzeci raz nominowana w prestiżowym konkursie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Olga Tokarczuk ponownie nominowana do Międzynarodowej Nagrody Bookera. To pierwszy raz w historii, kiedy autor otrzymuje nominację trzeci raz.
reklama

Olga Tokarczuk kolejny raz ma szansę zdobyć jedną z najbardziej prestiżowych nagród literackich. "Księgi Jakubowe" znalazły się na liście nominowanych do Międzynarodowej Nagrody Bookera. Nasza noblistka w 2018 roku zwyciężyła z powieścią "Bieguni", a rok później została nominowana za książkę "Prowadź swój pług przez kości umarłych".

Olga Tokarczuk jest pierwszą autorką w siedemnastoletniej tradycji The Man Booker International Prize, która zdobyła nagrodę główną i dwukrotnie znalazła się na krótkiej liście Bookera!
- informuje Fundacja Olgi Tokarczuk

Międzynarodowa Nagroda Bookera to najważniejsze, po Noblu, wyróżnienie dla literatury przetłumaczonej na język angielski. 26 maja dowiemy się, kto wygrał.

Najnowsza powieść Olgi Tokarczuk niedługo w księgarniach

Już 1 czerwca na półkach polskich księgarń pojawi się „Empuzjon”. Najnowsza powieść naszej noblistki, pierwsza po otrzymaniu Literackiej Nagrody Nobla.

W tych mrocznych czasach udało mi się skończyć książkę. Powieść. Pierwszą od Ksiąg Jakubowych
- informuje Olga Tokarczuk w mediach społecznościowych.

O czym jest „Empuzjon”?

Wrzesień 1913 roku, uzdrowisko Görbersdorf (dzisiejsze Sokołowsko na Dolnym Śląsku). Właśnie tutaj, u podnóża gór, od przeszło pół wieku działa jedno z pierwszych na świecie i słynne w całej Europie specjalistyczne sanatorium leczące choroby „piersiowe i gardlane”. Mieczysław Wojnicz przyjeżdża do uzdrowiska z nadzieją, że nowatorskie metody i krystalicznie czyste powietrze powstrzymają rozwój jego choroby, a może nawet całkowicie go uleczą. Diagnoza nie pozostawia jednak złudzeń – tuberculosis. Gruźlica.

W Pensjonacie dla Panów, gdzie zamieszkuje, poznaje innych kuracjuszy, którzy niestrudzenie omawiają najważniejsze sprawy tego świata. Czy Europie grozi wojna? Monarchia czy demokracja? Czy demony istnieją? Czy oddając się lekturze, da się rozpoznać, czyją ręką tekst został napisany – kobiety czy mężczyzny?

Olga Tokarczuk w Empuzjonie odsłania przed czytelnikami prawdy o świecie, których albo nie zauważamy, albo za wszelką cenę nie chcemy do siebie dopuścić
- informuje Wydawnictwo Literackie. 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama