Reklama

Co noworudzianie zgłaszają do krajowej mapy zagrożeń?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: prt sc - KMZB

Co noworudzianie zgłaszają do krajowej mapy zagrożeń? - Zdjęcie główne

foto prt sc - KMZB

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale Funkcjonująca od ponad 6 lat Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest dobrym narzędziem do anonimowego kontaktu mieszkańców z policją. Sprawdź co w ubiegłym roku zgłaszali mieszkańcy Nowej Rudy i okolic?

Nowa Ruda. Krajowa Mapa Zagrożeń funkcjonuje już ponad 6 lat. Jej celem jest ułatwianie kontaktu z policją. Od początku jej funkcjonowania mieszkańcy Nowej Rudy i okolic chętnie dzielą się z funkcjonariuszami swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w ich najbliższej okolicy, nanosząc na mapę w 2022 r. 174 zgłoszeń. Dla porównania w roku 2021 naniesiono 196 zgłoszeń. 

Każde z ponad 170 zgłoszeń zostało zweryfikowane przez policjantów. Noworudzcy mundurowi głównie dzielnicowi potwierdzili 94 zgłoszenia naniesione na mapę. Natomiast 65 kart – zgłoszeń po zweryfikowaniu i sprawdzeniu okazało się niepotwierdzonymi. Wśród najczęściej zgłaszanych zagrożeń znalazły się:

  • nieprawidłowe parkowanie – 40 zgłoszeń – potwierdzonych 32,
  • spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych – 35 zgłoszeń – potwierdzonych – 30,
  • przekroczenie dozwolonej prędkości – 30 zgłoszeń – potwierdzonych – 6,
Jak informuje komendant Komisariatu Policji w Nowej Rudzie – Arkadiusz Michalski obecnie Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa posiada rozwiązanie, zwiększające swoją funkcjonalność, a mianowicie: umożliwia dodanie opisu zagrożenia. Informacje prezentowane na mapach uwzględniają zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń, jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.

Pamiętajmy: Każdy może sprawdzić na mapie co i w jakim miejscu było zgłoszone. Jako miejsca niebezpieczne oznaczono większość przystanków.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy