Derby dla Piasta

Opublikowano: Aktualizacja:

Derby dla Piasta - Zdjęcie główne

SportDerby regionu noworudzko - radkowskiego pomiędzy Zjednoczonymi Ścinawka Średnia a Piastem Nowa Ruda zakończyły się wygraną noworudzian 2:1. Już w 14 minucie gry po faulu na Krzysztofie Mice arbiter podyktował rzut karny, który na gola zamienił Adrian Kublik.

Tuż przed bramkarzem gospodarzy znaleźli się Piotr Pasek i Łukasz Marusiak jednak ten ostatni uderzył obok słupka. W 88 minucie gry zawodnicy Adama Łydkowskiego przeprowadzili decydującą akcję meczu. Krzysztof Mika urwał się Obolewiczowi i dośrodkował na drugi słupek do Suloskiego, który zgrał piłkę na piąty metr pola karnego gdzie znajdował się Ernest Polak. Nasz środkowy obrońca uderzył piłkę do siatki bramki Zjednoczonych a później utonął w objęciach uradowanych kolegów z drużyny. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Po emocjonującym spotkaniu Piast szczęśliwie pokonał Zjednoczonych Ścinawka 2:1.

Zjednoczeni Ścinawka Średnia - Piast Nowa Ruda 1:2 (1:1). Bramki: D.Kęska (31') - A.Kublik (14' - rzut karny), E.Polak (88').

Piast : Rosiak, Lis, Ulatowski (Bolisęga), Polak, Pieróg, S.Osicki, Mika, Kublik, Janek (Suloski) Pasek, Lisowicz (Marusiak)

Zjednoczeni: Kopa - M.Bala, Siemiński, Kołodziejczyk,  Wojtkowiak (J.Bala) , Walkiewicz, Majdak, Kot, Wandzel (Obolewicz) ,Kęska,Kamiński