Facebook

Przeczytaj również:

SportSiatkówka

Siatkówka

Kadetki startujące w Mistrzostwach Województwa Dolnośląskiego rozegrały trzecią kolejkę spotkań w grupie A i w grupie B. Niestety nasze siatkarski przegrały po zaciętym, pięciosetowym meczu 2:3. Mają na swoim koncie 3 punkty w trzech meczach i zajmują piątą pozycję w Grupie B. Niedługo, bo już w sobotę, 19 października o godz. 16.00 będziemy je mogli obejrzeć w hali Centrum Turystyczno-Sportowego w Nowej Rudzie-Słupcu w spotkaniu z MMKS-em Kłodzko. Swój ostatni mecz rozegrały na wyjeździe z MKS-em Olimpią Jawor. Seniorki Olimpii występują w II lidze kobiet, więc też ich młode koleżanki były faworytkami tego pojedynku. Spotkanie było emocjonujące i dramatyczne. W pierwszym secie zestresowane noworudzianki popełniły wiele prostych błędów i uległy rywalkom 25:15. W przerwie między setami trener Stanisław Łukasik uspokoił dziewczęta i poukładał ich współpracę na parkiecie. Teraz nasze dziewczęta były górą i wygrały seta 25:14. Trzeci set, podobnie jak drugi zakończył się wysokim zwycięstwem Salosu 25:13. Wydawało się, że zwycięstwo jest bliskie. Nic bardziej mylnego. Trudno w tej chwili ocenić, czy noworudziankom zabrakło sił czy za bardzo uwierzyły w swój sukces i wyszły na parkiet zbyt rozluźnione. Zawodniczki Olimpii wyszły do czwartego seta mocno zmobilizowane i wygrały go wysoko 25:13. O wszystkim zadecydował tie-break. Początkowo Jawor zyskał przewagę, ale Salos wyrównał. Trwała zacięta walka o każdą piłkę, o każdy punkt. W końcówce nasze dziewczęta prowadziły 14:13 i szczęście było tak blisko. Niestety błędy w tej fazie gry dały gospodyniom w tie-breaku zwycięstwo 16:14 i w całym meczu 3:2. Trener Łukasik wyróżnił za mecz kapitana drużyny Aleksandrę Zadorożną za jej wszechstronność na boisku oraz Julię Niemierowczenko za skuteczną grę w ataku. Salos wystąpił w składzie: Aleksandra Zadorożna 14, Agnieszka Haras 7, Julia Niemierowczenko 12, Oliwia Ługowska 7, Karolina Klijewska 9, Estera Mudrecka 3, Salma Borysiewicz i Anna Pazera.

Więcej w najnowszym wydaniu "Gazety Noworudzkiej" nr 856.