Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SportZPAS Piast Nowa Ruda – Lechia II Dzierżoniów 11:0 (5:0)

Ostre strzelanie urządzili sobie piłkarze ZPAS Piasta Nowa Ruda w meczu z rezerwami Lechii Dzierżoniów. Drużyna ta w niczym nie przypominała ekipy , z którą przyszło rywalizować noworudzianom w Pucharze Polski.  Wówczas Lechia wystawiła skład trzecioligowy a mimo to Piast mógł wywalczyć awans, stąd przed sobotnim meczem nasz zespół był faworytem. Nikt jednak nie przypuszczał, że golkiper gości aż jedenaście razy  będzie musiał wyciągać piłkę z bramki.

Egzekucja gości rozpoczęła się w 5 minucie gry, kiedy to Krzysztof Mika wyszedł sam na sam z Danielem Szymczakiem  i  nie zmarnował okazji.  Dwie minuty później było już 2:0. Ponownie skuteczny był  Krzysztof Mika.  W 20 minucie koronkową akcje Adrian Kublik – Ziemowit Cichacki- Piotr Pasek  celnym uderzeniem zakończył ten ostatni.  W 32 minucie gry było już 4:0. Nasi zawodnicy „rozklepali „ defensywę gości i Michał Janek zamykając akcję z lewej strony ulokował piłkę w bramce. Na dwie minuty przed końcem gry ponownie gola zdobył Piotr Pasek. Po 45 minutach było już 5:0

Po przerwie przez kilka minut wydawało się , że ZPAS Piast postanowił trochę gości oszczędzić. Co prawda Michał Janek w 54 minucie gry zdobył szóstą bramkę jednak potem przez 20 minut mecz bardziej przypominał sparing niż pojedynek o punkty. Ostateczna rozprawa z Lechią rozpoczęła się kwadrans przed końcem meczu. W ciągu 15 minut podopieczni Karola Ulatowskiego  5 razy pokonali golkipera gości. W 75 minucie gola na 7:0 zdobył Ziemowit Cichacki. Dwie minuty później swojego pierwszego gola w ligowym meczu w barwach Piasta zdobył Mateusz Suloski. W 78 minucie tuż po wejściu na boisko, przy pierwszym kontakcie z piłką gola zdobył Daniel Horka.  Dziesiąty gol padł w 84 minucie gry i był autorstwa Ziemowita Cichackiego. Minutę później hat tricka ustrzelił Krzysztof Mika, ustalając wynik meczu na 11:0. W ciągu 90 minut goście zaledwie trzy razy zagrozili bramce Patryka Rosiaka, który dwa razy efektownie obronił strzały  Mariusza Jabłeckiego i Mateusza Szuszwalaka.  Raz naszego golkipera ratowała poprzeczka. W sumie zdecydowane i nie podlegające dyskusji zwycięstwo ZPAS Piasta.

ZPAS Piast Nowa Ruda – Lechia II Dzierżoniów 11:0 (5:0)

Bramki : Krzysztof Mika 3, Piotr Pasek 2, Michał Janek 2, Ziemowit Cichacki 2, Mateusz Suloski, Daniel Horka

Piast ZPAS Nowa Ruda: Patryk Rosiak, Artur Osicki (Daniel Horka), Rafał Lis, Piotr Ulatowski, Grzegorz Pieróg, Mateusz Suloski (Łukasz Marusiak), Adrian Kublik, Ziemowit Cichacki, Michał Janek (Mateusz Wilczek), Krzysztof Mika, Piotr Pasek

Lechia Dzierżoniów: Daniel Szymczak, Ryszard Ciemski, Bartosz Sikora, Grzegorz Grabarek, Tomasz Kaczorowski, Dawid Włodek, Jakub Łuszczek, Mariusz Jabłecki, Marek Kożuch, Mateusz Rosłan, Mateusz Szuszwalak.