Reklama

Noworudzkie Orliki przejdą modernizację

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: prt sc - Goole Maps

Noworudzkie Orliki przejdą modernizację - Zdjęcie główne

foto prt sc - Goole Maps

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Dwa Orliki w Nowej Rudzie zostaną zmodernizowane. Miasto otrzymało na ten cel ponad 268 tys. zł. Pieniądze na ten cel trafiły też do gminy Nowa Ruda i do Radkowa.

Nowa Ruda. W całym powiecie kłodzkim Ministerstwo Sportu i Turystyki przekazało 1 670 200 zł dla pięciu gmin na modernizację kompleksów sportowych wybudowanych ponad 10 lat temu w ramach słynnego programu Moje Boisko - ORLIK 2012.

Oprócz Nowej Rudy – 268 200 zł, pieniądze dostały samorządy: Radków – 449 800 zł na modernizację Orlików w: Radkowie, Tłumaczowie, Ścinawce Dolnej i Wambierzycach, gmina Nowa Ruda – 104 400 zł na modernizację boiska w Bożkowie. Pieniądze trafiły także do Stronia Śląskiego – 465 900 zł na remont kompleksu sportowego oraz do gminy Międzylesie – 381 900 zł na remont obiektu sportowego w Domaszkowie.

Samorządy mogą za te pieniądze naprawić lub wymienić nawierzchnię, zmodernizować oświetlenie, albo ogrodzenie wraz z tak zwanym piłkochwytami.

Dwa Orliki do modernizacji

W Nowej Rudzie wyremontowane - odnowione zostaną dwa Orliki. W Słupcu przy ul. Akacjowej przy budynku byłego gimnazjum – Szkoła Podstawowa nr 7 i obiekt Orlik na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Centrum.

W przypadku obiektów w ramach modernizacji  wykonane zostaną różne rzeczy np. renowacja trawy, naprawa ogrodzeń, ogólne rzecz biorąc elementów uszkodzonych. 

Sporo rzeczy po tych ponad 10 latach jest po prostu częściowo wyeksploatowane i wymagają niezbędnych do dalszego funkcjonowania prac renowacyjnych. Dotyczy to choćby nawierzchni poliuretanowej na boisku do koszykówki na kompleksie wielofunkcyjnym, która jest już zużyta i staje się niebezpieczna dla użytkowników
– mówi burmistrz Nowej Rudy Tomasz Kiliński. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy