Opublikowano: Aktualizacja:

Piłka nożna: Hat-trick Cichackiego - Zdjęcie główne

SportWażne zwycięstwo Piasta Nowa Ruda. Czy awansują do IV ligi?

Ważne zwycięstwo Piasta Nowa Ruda. Czy awansują do IV ligi?

Trzy bramki i dwie asysty zanotował Ziemowit Cichacki w meczu z Górnikiem Boguszów Gorce. Piast ZPAS Nowa Ruda odniósł bardzo cenne wyjazdowe zwycięstwo, pokonując 5:1 outsidera ligowej tabeli.

Już  w 7 minucie wynik otworzył Cichacki, bezpośrednio z rogu lokując piłkę  w siatce bramki gospodarzy. Pięć minut później ten sam zawodnik wykorzystał podanie Krzysztofa Miki i było 2:0. W 38 minucie gry dośrodkowanie z rzutu rożnego Cichackiego na gola strzałem głową zamienił Piotr Pasek.

Piłkarze Piasta stwarzali sobie co kilka minut kolejne sytuacje bramkowe, jednak zawodziła skuteczność, nie bez przyczyny był także nieco lekceważący stosunek do rywala. Czwarty gol padł dopiero w 72 minucie gry, kiedy to Michał Janek przelobował bramkarza gospodarzy. W 80 minucie gospodarze z rzutu wolnego zdobyli honorowego gola. Pięć minut później rezultat ustalił Cichacki wykańczając piękną akcję Tomasza Koprowskiego i Adriana Kublika.

Piast ZPAS rozegrał dobre zawody a wynik mógł być znacznie wyższy. Po 29 kolejkach Piast ma 62 punkty i do awansu do IV ligi potrzebne jest zwycięstwo u siebie w ostatnim meczu z Pogonią Pieszyce. Trzy punkty gwarantują osiągnięcie współczynnika dającego awans z drugiego miejsca.

Górnik Boguszów – Gorce – Piast ZPAS Nowa Ruda 1:5; Górnik:  Pryk; Piast: Cichacki 3, Pasek, Janek

Piast ZPAS Nowa Ruda : Rosiak, Polak, Osicki, Ulatowski (Bolisęga), Pieróg, Horka (Koprowski),Janek (Suloski) Cichacki, Kublik, Mika (Wilczek)