Piłka nożna: Piast awansował!  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SportPiłkarska duma Nowej Rudy awansowała do IV ligi.

W ostatnim meczu Piast Nowa Ruda wygrał z Pogonią Pieszyce dzięki czemu awansował do IV ligi!

Ostatni ligowy mecz z Pogonią Pieszyce decydował o tym czy Piast awansuje do czwartej ligi z drugiego miejsca w tabeli. Jedyną gwarancją sukcesu było zwycięstwo , bowiem 65 punktów dawało naszym piłkarzom co najmniej drugi współczynnik pośród wicemistrzów dolnośląskich lig okręgowych a awans zgodnie z regulaminem obok czterech mistrzów grup uzyskuje dwóch wicemistrzów.

Noworudzianie rozpoczęli mecz od huraganowych ataków. W pierwszych trzech minutach gry stworzyli trzy tzw. „setki” , zmarnowane dwukrotnie przez Krzysztofa Mikę i raz przez Piotra Paska. W trzeciej minucie goście przeprowadzili kontratak, który zakończył się rzutem karnym dla Pogoni. Prowadzący zawody Przemysław Jankiewicz wcześniej popełnił fatalny błąd bowiem faulowany przez Ernesta Polaka zawodnik wcześniej zagarnął piłkę ręką i powinien być rzut wolny dla Piasta. Niestety sędzia tego dnia zdecydowanie nie miał najlepszej formy. Szczególnie wtedy kiedy po ewidentnym zagraniu ręką Pycia w polu karnym zamiast jedenastki wskazał na rzut rożny dla Piasta. Wracając do wcześniejszej sytuacji w 4 minucie gry Sebastian Głogowski pewnie pokonał Patryka Rosiaka i zrobiło się niespodziewanie 0:1. Noworudzianie ani nie myśleli składać broni. Raz po raz sunęły ataki na bramkę Krystiana Rzepskiego. W końcu w 30 minucie gry, po dośrodkowaniu Ziemowita Cichackiego celnym uderzeniem głową popisał się Daniel Horka. 1:1. Piast nadal nie odpuszczał i w 42 minucie gry Adrian Kublik precyzyjnym strzałem tuz przy lewym słupku po raz drugi pokonał golkipera Pogoni. W drugiej połowie nadal przewaga należała do Piasta a goście tylko sporadycznie podchodzili pod naszą bramkę. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie i do konta Piasta dopisane zostały kolejne trzy punkty. Punkty na wagę awansu do czwartej     ligi. Po meczu radość piłkarzy i kibiców nie miała końca. Noworudzcy kibice po raz kolejny niemal  po brzegi wypełnili stadion przy ulicy Sportowej. Ponad tysięcznej widowni mogą nam pozazdrościć kluby z wyższych ligi (nawet I ligi). To pokazuje także , że zapotrzebowanie na futbol w Nowej Rudzie jest i warto, by o tym pamiętali decydenci.

Miniony sezon , jest jednym z najlepszych w historii klubu, udało się bowiem uzyskać aż trzy awanse. Obok seniorów, juniorzy prowadzeni przez Tomasza Czechowicz awansowali do LDJ, zaś ekipa juniorów Piotra Paska uzyskała promocję do ligi okręgowej.

Awanse to nowe wymagania i oczekiwania. Piłkarze i trenerzy zrobili swoje, teraz czas na skuteczną pracę działaczy.

Awans do IV ligi to zasługa trenerów: Karola Ulatowskiego, Adama Łydkowskiego, Bolesława Kozaczki i Henryka Strzelczaka oraz piłkarzy: Krzysztofa Miki, Patryka Rosiaka, Dawida Turkowicza,  Mateusza Czechowicza, Artura Osickiego, Piotra Ulatowskiego, Ernesta Polaka, Adriana Kublika, Ziemowita Cichackiego, Łukasza Marusiaka, Grzegorza Pieroga, Tomasza Pieroga, Michała Janka, Piotra Paska, Daniela Horki, Mateusza Suloskiego, Przemysława Kudryka, Rafała Bolisęgi, Mateusza Wilczka, Tomasza Koprowskiego, Rafała Lisa, Tomasza Lisowicza, Marcina Wacławika, Sławomira Osickiego, Krzysztofa Czarnowskiego, Klaudiusza Kowalczyka, Krzysztofa Stasińskiego, Bartosza Szmigiero, Mariusza Pańczyka, Grzegorza Czaplińskiego i Marcina Juszczyka. (Kolejność przypadkowa-ujęto także zawodników, którzy nie zagrali w meczach ligowych ale byli do dyspozycji trenerów).

Piast ZPAS Nowa Ruda – Pogoń Pieszyce 2:1 (2:1) Bramki -  Piast: Horka, Kublik; Pogoń: Głogowski

Piast ZPAS Nowa Ruda: Rosiak, A.Osicki, Ulatowski, Polak, G. Pieróg, Janek (Suloski), Cichacki (Wilczek), Kublik, Horka, Mika (Bolisęga), Pasek (Koprowski)

Pogoń Piaszyce: Rzepski, Drążczyk (Matusiak), Pyć, Rył (Bilański), Wiórek, Gorząd, Paszkowski, Barczyk, Kołt, Głogowski, Artyniak.