Piłka nożna: Porażka w Żarowie

Opublikowano: Aktualizacja:

Piłka nożna: Porażka w Żarowie    - Zdjęcie główne

SportPiast ZPAS Nowa Ruda przegrał w Żarowie. Czy straci pozycję lidera?

W 27 kolejce rozgrywek ligi okręgowej piłkarze Piasta ZPAS Nowa Ruda doznali wyjazdowej porażki w Żarowie ze Zjednoczonymi 0:3

Tym samym zakończyła się trwająca 17 kolejek passa gier bez porażki. Mecz ułożył się dla noworudzian fatalnie, gdyż już po 12 minutach gry noworudzianie grali w dziesiątkę. Sędzia usunął z boiska bramkarza Piasta, Dawida Turkowicza za faul w polu karnym i podyktował jedenastkę. Gospodarze karnego nie wykorzystali bowiem świetnie spisał się Patryk Rosiak skutecznie broniąc strzał zawodnika gospodarzy. Mimo, że noworudzianie grali w dziesiątkę to długo udawało się utrzymać wynik remisowy.

W 41  minucie gry arbiter uznaje gola dla gospodarzy, mimo, iż strzelec gola fauluje naszego golkipera wybijając mu piłkę z rąk i kopiąc w kość piszczelową. Po przerwie początek dość wyrównany z akcjami z obu stron. Widać było jednak, że gra w dziesiątkę daje się mocno odczuć noworudzianom. Tym bardziej, że tego dnia w Żarowie było upalnie a boisko podobno ma największe wymiary na Dolnym Śląsku, co także nie sprzyjało w tej sytuacji naszym graczom.

Losy meczu zadecydowały się w 55 minucie gry, kiedy to Ciupiński strzałem z około 25 metrów zaskoczył Patryka Rosiaka i było 2:0 dla gospodarzy. Piast próbował atakować ale tym samym nadziewał się na kontry gospodarzy, którzy przypieczętowali swoje zwycięstwo w 72 minucie, gdy po pięknym strzale Baziaka piłka po raz trzeci ugrzęzła w bramce Piasta. 3:0 i koniec marzeń choćby o remisie. Mimo to Piast walczył do końca stwarzając okazje do zdobycia bramki, w tym meczu jednak nieskutecznie. Porażka stała się faktem.

Po 27 kolejce Piast będzie prawdopodobnie wiceliderem ze stratą jednego punktu do Nysy (zakładając, że Nysa wygra z Kryształem Stronie Śląskie) i nadal pozostanie w grze o awans a za tydzień w Nowej Rudzie mecz na szczycie z Nysą Kłodzko.

Do końca rozgrywek pozostały jeszcze trzy mecze. Rywalami Piasta będą: Nysa Kłodzko, Górnik Boguszów Gorce i Pogoń Pieszyce. Trzeba je wygrać i awans będzie nasz, jakakolwiek strata punktów właściwie pozbawia Piasta  szans na IV ligę.

Zjednoczeni Żarów – Piast ZPAS Nowa Ruda 3:0 (1:0)

Piast: Turkowicz, A. Osicki, G.Pieróg (Rosiak), Ulatowski (Wilczek), Polak, Kublik, Janek, Horka, Mika (Suloski), Pasek , Koprowski(Kudryk)