Piast ograł lidera

Opublikowano: Aktualizacja:

Piast ograł lidera - Zdjęcie główne

SportPiast wygrał na wyjeździe z liderem Nysą Kłodzko 2:0 i zmniejszył dystans do niej do jednego punktu. Spotkanie rozpoczęło się od ataków gospodarzy, którzy w początkowej fazie gry zdominowali rywali. W 5.

W drugiej połowie niepodzielnie na boisku panował Piast. Lider miał problem, aby zagrozić bramce Patryka Rosiaka. Piast grał szybko, agresywnie, gospodarze wobec takiej postawy naszych graczy byli bezradni. W 68. minucie wynik mógł podwyższyć Krzysztof Mika, lecz trafił w słupek.  Losy meczu rozstrzygnęły się w 70. minucie, wynik na 2:0 ustalił przepięknym uderzeniem z 30. metrów po strzale z rzutu wolnego Ziemowit Cichacki. Do końca meczu Piast przeważał i stworzył jeszcze co najmniej dwie sytuacje bramkowe. Gospodarze dostali od noworudzian srogą lekcję futbolu. Po meczu tryumfował Adam Łydkowski, który cieszył się nie tylko z wyniku ale i postawy swoich podopiecznych. Trener Nysy, Paweł Adamczyk, po meczu przyznał, że Piast był zespołem zdecydowanie lepszym a dla jego zespołu najlepiej byłoby, gdyby sezon już się zakończył.
Po meczu w Kłodzku Piast ma już tylko jeden punkt straty do lidera. W najbliższym tygodniu przed Piastem dwa ligowe mecze z Górnikiem Boguszów Gorce i Pogonią Pieszyce.
Nysa Kłodzko – Piast Nowa Ruda 0:2 (0:1) Bramki : Michał Janek 41’, Ziemowit Cichacki 70’
Piast: Rosiak, Pieróg (Bolisęga), Ulatowski, Lis, A. Osicki, Polak, Janek (Suloski), Cichacki, Mika, Lisowicz (Kublik), Pasek (Koprowski)