Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SportUdanie zakończyli rundę jesienną ligi okręgowej piłkarze noworudzkiego Piasta.

Dramatyczny przebieg miało spotkanie w Pieszycach z tamtejszą Pogonią. Od początku spotkania lekką przewagę uzyskali gospodarze kierowani przez starych ligowych wyjadaczy, Sebastiana i Sławomira Gorządów. W 20 minucie po strzale lidera tabeli strzelców okręgówki, Damiana Niedojada gospodarze wyszli na prowadzenie. Siedem minut później wyrównał niezawodny Ernest Polak, który wykorzystał dośrodkowanie Ziemowita Cichackiego. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie mimo ataków z obu stron. Po przerwie obie drużyny dążyły do zdobycia gola na wagę zwycięstwa. W 86 minucie gry Damian Niedojad podawał do wbiegającego w polem karne Sebastiana Gorząda, lot piłki przerwał wślizgiem Grzegorz Pieróg , jednak uczynił to tak pechowo, że piłka ugrzęzła w siatce bramki Patryka Rosiaka.  Cztery minuty do końca meczu i 2:1 dla gospodarzy. W tym momencie noworudzianie pokazali charakter jak z dawnych „piastowskich” czasów. W 90 minucie rajd prawą strona przeprowadził Ernest Polak , który precyzyjnie dośrodkował do Adriana Kublika, który doprowadził do wyrównania. Ale to nie koniec emocji. W doliczonym czasie gry, w 93 minucie w zamieszaniu pod bramką gospodarzy najprzytomniej zachował się Tomasz Koprowski, który po raz trzeci ulokował piłkę w siatce bramki Pogoni. 3:2 dla Piasta i koniec meczu.

Piast Nowa Ruda  - Górnik Boguszów Gorce 5:1 Bramki – Kublik 2, Mika, Polak, Lisowicz

Piast: Rosiak (Turkowicz), Lis, Polak, Ulatowski, Pieróg, Cichacki (Bolisęga), Janek (Suloski), Kublik , Mika (Koprowski), A. Osicki (Marusiak), Pasek (Lisowicz)

Piast Nowa Ruda – Pogoń Pieszyce 3:2 Bramki – Polak, Kublik, Koprowski

Piast: Rosiak, Pieróg, Lis, Ulatowski, A. Osicki, Polak, Cichacki, Pasek (Kublik, Marusiak), Mika (Bolisęga), Lisowicz (Koprowski), Janek (Suloski)

Piast zakończył rundę jesienną na drugim miejscu w tabeli ze stratą jednego punktu do Nysy Kłodzko. Nasz zespół wygrał 10 spotkań, najwięcej w lidze. Piast przegrał cztery mecze i jeden zremisował. U siebie noworudzianie wygrali cztery spotkania , przegrali trzykrotnie i raz zremisował. Na wyjeździe Piast wygrał aż sześciokrotnie i tylko raz przegrał. Podczas rundy jesiennej noworudzianie strzelili 36 goli, stracili 16. Łupem bramkowym podzieli się: Kublik 8, Polak 5, Koprowski 5, Cichacki 4, Lisowicz 3, Pasek 3, Mika 2, Bolisęga 2, Janek 1, Kudryk 1, Osicki S. 1, Lis 1.