Piast wygrywa

Opublikowano: Aktualizacja:

Piast wygrywa - Zdjęcie główne

SportTrzy zwycięstwa z rzędu odnieśli piłkarze noworudzkiego Piasta. Po wygranej w Dzierżoniowie Piast rozegrał mecz w Pucharze Polski pokonując na wyjeździe Polonię Ząbkowice 8:1. Pięć goli zdobył Adrian Kublik, dwa Ziemowit Cichacki i jednego Krzysztof Mika.

W 8. kolejce ligi okręgowej noworudzianie rozgromili 5: 0 niepokonany do tej pory na wyjeździe zespół LKS Bystrzyca Górna. Początek meczu nie zapowiadał tak wysokiego wyniku. Goście dotrzymywali kroku naszym piłkarzom od czasu do czasu groźnie kontratakując. W 41 minucie gry piłkę w polu karnym otrzymał Tomasz Lisowicz, który mimo asysty obrońcy gości umieścił piłkę w bramce. Po przerwie worek z bramkami rozwiązał się. W 55 minucie po faulu na Lisowiczu rzut karny na gola zamienił Adrian Kublik. Dziesięć minut później było już 3:0, po strzale Ernesta Polaka, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego wykonywane przez Sławomira Osickiego.   Minutę później ten ostatni zdobył czwartego gola dobijając strzał w słupek Kublika. Wynik na 5: 0 w 85 minucie ustalił Rafał Bolisęga, który dobił piłkę do bramki po wcześniejszym uderzeniu w słupek w wykonaniu Tomasza Koprowskiego. Po raz kolejny Piast szczególnie dobrze zagrał w II połowie górując nad rywalem szybkością i przygotowaniem fizycznym a także umiejętnościami piłkarskimi.
Piast Nowa Ruda – LKS Bystrzyca Górna 5:0 (1:0) Bramki: Lisowicz, Kublik, Polak, S. Osicki, Bolisęga.
Piast Nowa Ruda: Rosiak, Lis, Polak, Pieróg, Kowalczyk, A.Osicki (Cichacki), Kublik, S. Osicki, Suloski (Kudryk), Mika (Bolisęga), Lisowicz (Koprowski)