Zakończenie rundy jesiennej

Opublikowano: Aktualizacja:

Zakończenie rundy jesiennej - Zdjęcie główne

SportPiłkarki KS Piast Nowa Ruda zakończyły rundę jesienną spotkaniem z Victorią Aglomeracją Wałbrzyską, które bardzo wysoko przegrały.

Pierwsza połowa odbyła się pod dyktando zdecydowanie lepiej dysponowanych rywalek z Wałbrzycha, które z każdą upływającą minutą coraz bardziej nacierały na bramkę Noworudzianek. Piłkarki Piasta długo dzielnie się broniły. Zawodniczki z Victorii na prowadzenie wyszły w 18. minucie meczu. Podczas pierwszych 40 minut gry zdobyły sześć bramek. W drugiej części dołożyły kolejne siedem i ostatecznie wygrały aż 13-0. Warto jednak wspomnieć o dwóch rzeczach... Po pierwsze piłkarki Piasta również miały swoje okazje do zdobycia gola i to nie jednego! W pierwszej połowie meczu po świetnym sprincie i dośrodkowaniu Natalii Biesiady, bramki nie strzeliła Klaudia Pestka. Piłkę po jej uderzeniu z linii bramkowej wybiła zawodniczka Victorii. W drugiej części ponownie Klaudia Pestka mogła zaliczyć honorowe trafienie, a swoje szanse miały także Izabela Szymańska czy również wspominana wyżej Natalia Biesiada. Po drugie, bardzo dobre zawody rozegrała bramkarka Piasta, Adrianna Ekielska, która uchroniła zespól przed stratą większej ilości bramek. Godne uwagi były jej dwie interwencje sam na sam czy kilka obron strzałów z dystansu. Był to już ostatni mecz w rundzie jesiennej dla piłkarek Piasta. Teraz czekają ich przygotowania do charytatywnego turnieju, który odbędzie się 22 listopada, a potem okres roztrenowania i krótka przerwa. KS Piast Nowa Ruda 0-13 Victoria Aglomeracja Wałbrzyska Źródło: KS Piast Nowa Ruda