Reklama

Rozwój internetu z Funduszy Europejskich

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Rozwój internetu z Funduszy Europejskich  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Uważasz, że teraz korzystasz z bardzo szybkiego internetu i nie załatwisz już nic więcej za pośrednictwem globalnej sieci? W najbliższych latach możesz się mile zaskoczyć dzięki projektom dofinansowanym z Funduszy Europejskich

Wzrośnie prędkość z jaką przesyłasz dane, czy przeglądasz zawartość stron internetowych. A stanie się tak dzięki Programowi Operacyjnemu Polska Cyfrowa (POPC). Jednym z jego priorytetów jest wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach. Pieniędzy na dofinansowanie takich projektów (maksymalnie 85-procentowe dofinansowanie kosztów kwalifikowanych) jest naprawdę sporo. Tylko na projekty polegające na budowie sieci dostępu nowej generacji (NGA) jest 3 mld zł. O przyznanie Funduszy Europejskich mogą starać się przedsiębiorcy telekomunikacyjni. Nie tylko olbrzymie korporacje, ale też małe firmy, które chcą, aby ich obecni i przyszli klienci poruszali się w internecie ze średnią przepustowością co najmniej 30 Mb/s.

 

❱❱ Idź na szkolenie

Z funduszy zarezerwowanych na program Polska Cyfrowa można się także szkolić. 8 kwietnia zakończono nabór wniosków o dofinansowanie z działania „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”. Spośród 16 złożonych wniosków wybrano 4 projekty, które zostaną dofinansowane, łącznie kwotą wynoszącą ponad 39 mln zł. Projekty polegają przede wszystkim na organizowaniu szkoleń rozwijających umiejętności komputerowe. Jeśli chcesz wziąć udział w takim szkoleniu możesz wyszukać informacje na ten temat poprzez wpisanie jednej z czterech nazw projektu w wyszukiwarce na stronie internetowej www.funduszeeuropejskie.gov. pl (E-kompetencje bez barier; Latająca Akademia Edukacji Cyfrowej - podnoszenie kompetencji cyfrowych osób powyżej 18 roku życia; e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści; „E-OBYWATEL NOWE UMIEJĘTNOŚCI CYFROWE”).

 

❱❱ Przeszkolą nauczycieli

Bagatela 124 mln zł zarezerwowano na szkolenia nauczycieli, którzy myślą poważnie o nauczaniu programowania swoich uczniów. Na razie nie wiadomo, kto i kiedy będzie organizował takie szkolenia. Trwa nabór wniosków od m.in. organizacji pozarządowych, czy szkół wyższych.

 

❱❱ Dla programistów

Wiadomo już za to, że Narodowe Centrum Badań i Rozwoju dostało ponad 106 mln zł na wsparcie uzdolnionych programistów, którzy zajmują się rozwiązywaniem zidentyfikowanych problemów społecznych lub gospodarczych. Pieniądze są przeznaczane m.in. na podniesienie kompetencji zdolnych programistów/zespołów interdyscyplinarnych z udziałem programistów, a także umiejętności w zakresie zarządzania projektem i rozumienia procesów produkcyjnych, logistycznych i organizacyjnych oraz przedsiębiorczości.

 

❱❱ Załatw przez internet

Natomiast 200 mln zł przeznaczono na projekty związane z rozwojem e-usług publicznych, czyli m.in. takich, dzięki którym nie wychodząc z domu możesz np. złożyć wniosek o wydanie zaświadczenia. Ale współfinansowane są nie tylko tego typu projekty.

Kolejne ponad 25,6 mln zł przeznaczono na dofinansowanie takich projektów realizowanych z myślą o mieszkańcach Aglomeracji Wałbrzyskiej. Nabór wniosków o dofinansowanie już się zakończył.

 

Można jeszcze się starać pozyskać dofinansowanie z programu Polska Cyfrowa

 

>> Z działania Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach nabór wniosków trwa od 31 października do 9 stycznia 2017 r.

 

>> Z działania Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej nabór wniosków trwa do 30 listopada 2016 r.

 

O programie Polska Cyfrowa dowiesz się więcej ze strony internetowej: www.polskacyfrowa.gov.pl

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy