Stal rozbita

Opublikowano: Aktualizacja:

Stal rozbita - Zdjęcie główne

SportPiłkarze Piasta Nowa Ruda rozbili świdnicka Stal 4:1 w ostatnim w tym roku meczu ligowym. Goście, przed sezonem typowani na głównego kandydata do awansu rozpoczęli z dużym animuszem.

To się nieco zemściło na noworudzkim zespole, bowiem w 87 minucie Adrian Adamus zdobył honorowego gola dla gości. Riposta Piasta była niemal natychmiastowa. W 89 minucie na listę strzelców wpisał się Sławomir Osicki, który kapitalnym strzałem z około 25 metrów umieścił piłkę w okienku bramki Stali. W sumie zasłużone zwycięstwo Piasta, który zaprezentował się przede wszystkim jako drużyna dojrzalsza i tylko szkoda, że nie odbędzie się wcześniej planowany na ten rok mecz z Gromem Witków bo była szansa na kolejny, dziewiąty mecz bez porażki.

Piast Nowa Ruda – Stal Świdnica 4:1 (2:0)

Bramki: Piast – Kublik 2, Janek, S. Osicki; Stal – Adamus
Piast: Turkowicz, Pieróg, Lis, Ulatowski, A. Osicki (Bolisęga), Janek (Kowalczyk), Polak, Mika, S. Osicki, Kublik, Lisowicz (Koprowski)