Teraz Nysa, trzy punkty Piasta

Opublikowano: Aktualizacja:

Teraz Nysa, trzy punkty Piasta - Zdjęcie główne

SportDrugie zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze noworudzkiego Piasta, pokonując na własnym boisku Zjednoczonych Żarów 3:0. Trener Adam Łydkowski miał przed meczem spore problemy, bowiem z powodu kontuzji nie mógł zagrać Ernest Polak, będący ostoją naszej defensywy.

Piast rozpoczął mecz z dużym animuszem, szczególną ochotę gry  przejawiał Cichacki , ale i pozostali zawodnicy starali się jak mogli najlepiej.  Ostrości w grze nie brakowało, co wiele kosztowało Tomasza Lisowicza, któremu obrońca gości wręcz „przeorał” kołkami czoło. Obie drużyny grały futbol ofensywny stąd na brak sytuacji bramkowych nie można było narzekać. Mimo to pierwsza odsłona zakończyła się bezbramkowym remisem.
W drugiej połowie nieco więcej z gry miał Piast i znalazło to przełożenie na wynik. W 73 minucie gry Michał Janek zacentrował w pole karne , gdzie błąd Marcina Hruszowca wykorzystał Tomasz Koprowski i było 1:0 dla noworudzian. W 81 minucie Adrian Kublik pięknie wyłożył piłkę wbiegającemu w pole karne Krzysztofowi Mice, który płaskim strzałem tuz przy słupku po raz drugi umieścił ją w siatce bramki gości, 2:0. W 89 minucie znajdujący się na lewym skrzydle Cichacki zagrał w pole karne do Koprowskiego, ten minął się z piłką jednak tuż za nim nadbiegł Kublik , który bez problemu po raz trzeci pokonał bramkarza gości. Po interesującym meczu Piast pokonał Zjednoczonych Żarów 3:0.
Wobec kolejnego remisu Nysy Kłodzko, tym razem z Kryształem Stronie Śląskie 1:1, strata naszego klubu do lidera zmalała do czterech punktów a za tydzień w Kłodzku mecz na szczycie , Nysa Kłodzko – Piast Nowa Ruda. Spotkanie to wydaje się być kluczowe dla układu tabeli przed drugą rundą rozgrywek i jednocześnie może otworzyć Piastowi drogę do dołączenia do grupy drużyn walczących o awans do czwartej ligi. Na pewno naszym piłkarzom potrzebne będzie duże wsparcie ze strony noworudzkich kibiców, których miejmy nadzieję w Kłodzku nie zabraknie.
Piast Nowa Ruda – Zjednoczeni Żarów 3:0 (0:0) Bramki : Koprowski 73’, Mika 81’, Kublik 89’.
Piast Nowa Ruda : Rosiak, Kowalczyk, Lis, Pieróg, A. Osicki, S. Osicki, Cichacki, Suloski (Janek), Mika (Bolisęga), Lisowicz (Koprowski), Pasek (Kublik).