Świąteczne zwycięstwo

Opublikowano: Aktualizacja:

Świąteczne zwycięstwo - Zdjęcie główne

SportPiłkarze noworudzkiego Piasta wygrali w Wielką Sobotę na wyjeździe  z Victorią Świebodzice 1:0.

Gola na wagę trzech punktów zdobył strzałem z 35 metrów Adrian Kublik.
Pierwsza połowa przebiegała całkowicie pod dyktando ZPAS Piasta. Raz po raz sunęły ataki na bramke Walusiaka. Bardzo dobrze prezentował się powracający do Piasta po kilku latach Marcin Wacławik, nie ustępował mu Piotr Pasek. Obrońcy Victorii byli pod ciągłą presją, stąd popełniane błędy i sytuacje bramkowe dla ZPAS Piasta. Najdogodniejszą sytuację miał Piotr Pasek, którego strzał głowa intuicyjnie sparował bramkarz gospodarzy.
W drugiej połowie gra się nieco wyrównała i gospodarze kilka razy zagrozili bramce Patryka Rosiaka. ZPAS Piast nie pozostawał dłużny, stąd widzowie w Świebodzicach mieli okazję oglądać bardzo dobre widowisko, którego ozdobą był gol zdobyty przez Adriana Kublika. W 55 minucie gry ustawiony przez trenera Karola Ulatowskiego w linii pomocy Kublik,  otrzymał piłkę około 35 metrów od bramki gospodarzy i zdecydował się na uderzenie. Precyzyjnie uderzona piłka wylądowała w samym okienku bramki Walusiaka. Jak się później okazało był to gol dający zwycięstwo noworudzianom.
Po bardzo dobrym i stojącym na wysokim jak na ten poziom rozgrywek poziomie meczu Piast ZPAS Nowa Ruda dopisał do swego konta kolejne trzy punkty.

Udanie wypadł ponowny debiut Karola Ulatowskiego jako trenera Piasta. W porównaniu do poprzednich spotkań noworudzianie zagrali  w nowym ustawieniu taktycznym. Miejsce w ataku obok Piotra Paska zajął Marcin Wacławik. W drugiej linii, obok siebie zagrali Adrian Kublik i Ziemowit Cichacki. Ernest Polak wrócił na pozycję środkowego obrońcy. Jego partnerem był Piotr Ulatowski. Mając na uwadze powrót do składu pauzującego za kartki Rafała Lisa oraz kontuzjowanych Tomasza Koprowskiego i Daniela Horki z optymizmem należy spoglądać w przyszłość, tym bardziej, że noworudzianie mają za sobą mecze z drużynami z czołówki.  (Świebodzice, Świdnica, Szczawno, Witków). Ważne,  by do meczu z liderem, Nysa Kłodzko nie stracić punktów a będzie szansa na awans do IV ligi.
Niestety nadal z drużyną nie trenują Tomasz Lisowicz i Sławomir Osicki a przecież ich ogromne ogranie i doświadczenie bardzo przydałoby się zespołowi.

Victoria Świebodzice – Piast ZPAS Nowa Ruda 0:1 (0:0) Bramka : Adrian Kublik 55 min
Piast ZPAS Nowa Ruda: Patryk Rosiak,  Artur Osicki, Piotr Ulatowski, Ernest Polak, Grzegorz Pieróg, Mateusz Suloski (65 Michał Janek), Adrian Kublik, Ziemowit Cichacki, Krzysztof Mika (89 Rafał Bolisęga), Marcin Wacławik, Piotr Pasek.