Facebook

Przeczytaj również:

SportZasłużona wygrana Piasta Nowa Ruda!

Piast ZPAS Nowa Ruda wygrał u siebie z Nysą Kłodzko 2:1

Piłkarze Piasta zasłużenie pokonali Nysę Kłodzko w meczu 6 kolejki IV ligi. Od początku meczu inicjatywę przejęli noworudzianie. W 10. minucie w słupek trafił Łukasz Kamiński, a już w 15. podopieczni Karola Ulatowskiego objęli prowadzenie. Spore zamieszanie w polu karnym Nysy wykorzystał Piotr Pasek, który ulokował piłkę w bramce Jana Borkowskiego. Później Piast kilka razy próbował zaskoczyć golkipera gości jednak liczne strzały z dystansu mijały bramkę Nysy.

Tuż po przerwie, bo już w 50. minucie noworudzianie zdobyli drugą bramkę. Jej autorem był Łukasz Kamiński, który strzałem z 18 metrów zakończył oblężenie bramki kłodzczan. Piast grał szybko i pomysłowo, raz po raz stwarzając zagrożenie po bramką Nysy. Strzały Krzysztofa Miki, Łukasza  Kamińskiego, Daniela Horki i Adriana Kublika nie znalazły jednak drogi do siatki.

W 62 minucie zupełnie niespodziewanie bramkę dla Nysy zdobył Sylwester Jaskułowski, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Kamila Kowalskiego. Po starcie gola przez chwilę zrobiło się dość nerwowo jednak w miarę upływu czasu noworudzianie powrócili do gry sprzed utraty gola i ponownie byli groźni pod bramką gości. Piłkarze Piasta zdając sobie sprawę z niepewności wyniku starali się zdobyć kolejne gole, jednak bez powodzenia.

Ostatecznie Piast ZPAS Nowa Ruda pokonał Nysę Kłodzko, 2:1 choć rezultat powinien być zdecydowanie wyższy na korzyść gospodarzy.

PIAST ZPAS NOWA RUDA -  NYSA KŁODZKO 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Piotr Pasek (15), 2:0 Łukasz Kamiński (50), 2:1 Sylwester Jaskułowski (62). Sędziował: Marcin Teklak.

Piast: Kopa - Pieróg, Piotr Ulatowski, Paweł Ulatowski, Polak, Cichacki (77 Lis), Horka, Kalka (59 Mika), Kublik, Kamiński (90 Bolisęga), Pasek (80 Jaśków).

Nysa: Borkowski - Grzegorzewski, Adamczyk, Kulak, Cebulski (70 Dąbrowski), Milewski (67 Bąk), Madej, Galiński, Kowalski, Jaskułowski, Kaletka (76 Tracz, 90 Dędys).