reklama
reklama

1% od ryczałtowców do końca stycznia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

1% od ryczałtowców do końca stycznia - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościPodatnicy, korzystający ze zryczałtowanej formy opodatkowania, muszą wybrać organizację pożytku publicznego, której zechcą przekazać 1%, najpóźniej 31 stycznia (lub w korekcie zeznania – do 28 lutego 2011 r.).
reklama

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych jest formą opodatkowania określoną w ustawie z 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Ustawa obowiązująca „ryczałtowców” (w art. 21b) przewiduje możliwość przekazania 1% z należnego ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych na rzecz organizacji pożytku publicznego.
Przekazania takiego dokonuje się w formularzu PIT-28 (część M i N, pozycje 126 – 130) wedle podobnych zasad, jakie obowiązują podatników rozliczających się z podatku dochodowego od osób fizycznych, z tą różnicą, że „ryczałtowcy” muszą złożyć swoje zeznanie nie później niż 31 stycznia 2011 roku lub korektę zeznania w ciągu miesiąca od upływu terminu dla złożenia zeznania podatkowego, (czyli nie później niż 28 lutego 2011 r.)
Aby 1% podatku trafił na konto wybranej przez „ryczałtowca” organizacji OPP, muszą zostać spełnione pewne warunki – zarówno po stronie podatnika, jak i organizacji.
Podatnik-ryczałtowiec musi zapłacić w pełnej wysokości podatek należny stanowiący podstawę obliczenia kwoty, która ma być przekazana na rzecz organizacji pożytku publicznego, nie później niż w ciągu dwóch miesięcy od upływu terminu dla złożenia zeznania podatkowego, (czyli nie później niż 31 marca 2011 r.).
Wybrana organizacja musi się znajdować w wykazie OPP uprawnionych do otrzymywania 1% podatku za 2010 r. Ponadto OPP musi zadbać o to, aby we wspomnianym wykazie pojawił się również poprawny (aktualny) numer konta bankowego, na który mają wpływać przekazy 1%. Ma na to czas do 15 marca 2011 r. Jeśli po tym terminie numer ten będzie nieznany lub się zmieni – urząd skarbowy ma prawo nie przekazać zadeklarowanej kwoty 1% na tę organizację.
Według danych Ministerstwa Finansów z 15 września 2010 r. podatnicy składający za 2009 rok zeznanie PIT-28 i PIT-39 (rozliczający się według jednolitej 19-procentowej stawki podatku od dochodów uzyskanych z odpłatnego zbycia nieruchomości i praw majątkowych) przekazali na organizacje pożytku publicznego 6,6 mln zł, co stanowiło 0,45% podatku należnego wykazanego w tych zeznaniach.
1 % dla noworudzkich
Organizacji pożytku publicznego

Noworudzkie Stowarzyszenie Pro Publico Bono
Nr KRS 0000 148946
Nr konta bankowego 23 9536000 12001 000 30111 0001

reklama

* Pomożesz prowadzić w Słupcu i w Centrum miasta świetlice opiekuńczo-wychowawcze dla dzieci, świetlicowe przedszkole
* Pomożesz w działaniach na rzecz wyrównywania szans życiowych dzieci i młodzieży  z  biedniejszych rodzin naszego miasta.
* Pomożesz organizować wakacje dla dzieci i młodzieży z Nowej Rudy

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych
„ Nasza Nadzieja”
Nr KRS 0000004746    
Nr konta bankowego 82 9536 0001 2001 0002 9896 0001

* Pomożesz w leczeniu i rehabilitacji dzieci    
niepełnosprawnych z Miasta i Gminy Nowej Rudy
* Pomożesz w działaniach na rzecz integracji dzieci i
młodzieży ze zdrowymi rówieśnikami:
Stowarzyszenie prowadzi Klub Przyjaciół „Nasza Nadzieja”,
organizuje Powiatową Integracyjną Spatakiadę Osób Niepełnosprawnych,
Współpracuje ze Szkołą  Integracyjną w Bożkowie

www. nowaruda-ngo.pl

reklama

Irena Caryk

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama