Reklama

12 mieszkańców przyszło na spotkanie z burmistrzem Nowej Rudy

Opublikowano: wt, 17 maj 2022 15:24
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek, 16 maja w Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się drugie z trzech zaplanowanych spotkań władz Nowej Rudy, tym razem z mieszkańcami centrum.

Jak co rok samorządowcy organizują spotkania z mieszkańcami każdej części miasta, podczas których burmistrz Tomasz Kiliński omawia podjęte działania, zrealizowane, bądź będące w trakcie realizacji inwestycje, a także plany na nadchodzący czas. 

- Trudny czas za nami, trudny czas mamy obecnie i pewnie w najbliższych miesiącach albo i latach będzie nie wesoło. Mam namyśli sytuację gospodarczą jaką mamy w kraju, która oczywiście nie omija samorządu nie omija nas wszystkich. Wysoka inflacja, rosnące ceny, a także to co przez wiele miesięcy blokowało różne możliwości mówię o pandemii. Trzeba też wspomnieć o problemach związanych z wojną na Ukrainie, z uchodźcami, których mnóstwo przybyło do naszego kraju, w tym do naszego miasta to wszystko generuje wiele trudnych sytuacji z którymi wszyscy musimy się zmierzyć – mówił Kiliński.

Burmistrz wspomniał o podpisanej w miniony wtorek umowie na przebudowę dróg na os. Woj. Polskiego i os. XXX – lecia, gdzie do pozyskanych z rządowego programu ponad 5 mln zł z powodu inflacji i galopujących cen materiałów budowlanych miasto zmuszone było dodać ok. 600 tys. zł. 

Mowa była także o trwającej rewitalizacji parku „strzeleckiego”, mającej się rozpocząć przebudowie ul. Kościelnej i Martwej, a także o remoncie kościoła pw. Wniebowzięcia NMP przy ul. Cmentarnej.

Przybyli na spotkanie mieszkańcy pytali samorządowców o czasami dość przyziemne sprawy związane np. z remontem mieszkania. Kilka pytań związanych było z budową sieci gazowej albo podłączaniem podłączeniem już istniejącej sieci do mieszkań.

Sporo czasu poświęcono na problemy związane z funkcjonowaniem spółki Noworudzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, która według mieszkanki bloku nr 8 na os. Piastowskim nie do końca wywiązuje się ze swoich obowiązków, bądź robi to źle. 

Uczeń noworudzkiego ogólniaka zwrócił burmistrzowi uwagę na połamane ławki w okolicach szkoły, zapytał też o możliwość wymiany przestarzałego już sprzętu komputerowego w szkole.  

Podsumowując, przybyli zwracali uwagę władz Nowej Rudy na problemy w mieście, pytali o możliwości rozwiązania swoich prywatnych spraw. Szkoda tylko, że znów na spotkanie przyszła tylko 12 osób.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy