Reklama

Kupią nowy sprzęt

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Kupią nowy sprzęt - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 90 tys. zł., trafiło do strażaków z Woliborza. Kasę dał Minister Sprawiedliwości. Pieniądze będą przeznaczone na zakup narzędzi hydraulicznych.

Pieniądze przyznano na konkretne zakupy. Mogą być one wydatkowane jedynie na to, o co wcześniej poprosiło kierownictwo jednostki. Jak mówią strażacy, nikt nie wierzył, że pieniądze trafi ą do remizy, ale udało się. - Gmina poszła vabank. Złożyła wnioski na pół miliona złotych. Po 100 tys. zł. na każdą jednostkę m.in. na zakup narzędzi hydraulicznych i udało się - cieszy się Rafał Chorzewski, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nowej Rudzie. Narzędzia hydrauliczne służą do ratowania ludzi m.in. podczas wypadków samochodowych. Jest to, jak mówi Chorzewski, bardzo kosztowny, ale też niezwykle potrzebny sprzęt. - To, czym teraz dysponuje jednostka dobre było 20 lat temu. Dziś podczas wypadków mogą pomóc tylko średnie i ciężkie narzędzia. Tak konstruowane są teraz samochody. A jednostka w Woliborzu bardzo często wyjeżdża do wypadków na obwodnicy, więc wyposażenie jej w ten sprzęt jest jak najbardziej zasadne. Tym bardziej, że strażacy z tej jednostki prężnie działają. Nigdy nie ma sytuacji, że nie wyjadą, bo nie mają kierowcy, czy strażaków – informuje Rafał Chorzewski. Narzędzia do remizy w Woliborzu dostarczy, wyłoniona w przetargu za 98 tys. zł firma FIRE-MAX z Bytomia. Co ciekawe, w najbliższych miesiącach do Woliborza powinien też trafi ć nowy wóz strażacki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy