Awans Piasta - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościPiłkarze Piasta Nowa Ruda awansowali na drugie miejsce w tabeli klasy A po wygranej z Hutnikem Szczytna przy jednoczesnej porażce Polonii Bystrzyca z Trojanem Lądek.

W 12. kolejce Piast wygrał 3:2 w Szczytnej z tamtejszym Hutnikiem. Po pierwszej połowie noworudzianie przegrywali 0:1 i nic nie zapowiadało końcowej wygranej naszej drużyny. W 23 minucie gola dla gospodarzy uzyskał Sebastian Trzciński. Piast stworzył w pierwszej odsłonie zaledwie dwie groźne sytuacje. Za pierwszym razem piłka po strzale Piotra Paska przeszła minimalnie nad bramką Hutnika, druga sytuacja, to akcja "sam na sam" z bramkarzem Tomasza Koprowskiego, zakończona nieudanym uderzeniem naszego gracza.

Druga połowa zaczęła się od hurarganowych ataków Piasta, przy których gospodarze mieli problem z przejściem połowy boiska. Napór Piasta dał szybkie efekty. W 54 minucie po faulu na Krzysztofie Mice sędzia podyktował rzut karny dla Piasta, który na gola zamienił Piotr Pasek. W 61 minucie ponownie na liste strzelców wpisał się Piotr Pasek, który wykorzystał dośrodkowanie Radosława Osieckiego. W 68 minucie trzeciego gola dla Piasta, strzałem z 20 metrów, zdobył Sławomir Osicki. Trzeci gol nieco uspokoił naszych piłkarzy, którzy szybko zostali skarceni przez gospodarzy. W 72 minucie drugiego gola dla gospodarzy zdobył pięknym strzałem z dystansu Grzegorz Futoma. Mimo nieco nerwowej końcówki mecz zakończył się rezultatem 3:2 dla Piasta.

W meczu na szczycie klasy A Trojan Lądek pokonał Polonię Bystrzyca Kłodzka 2:0. Spowodowało to awans Piasta na drugie miejsce w tabeli.

W najbliższy czwartek, 11 listopada, na stadionie w Nowej Rudzie czeka nas mecz, którego stawką będzie przodownictwo w klasie A, bowiem do naszego miasta przyjeżdża lider Trojan Lądek. Obecnie Piast ma trzy punkty straty do Trojana i ewentualna wygrana naszego zespołu spowodowałaby awans na pozycję nr 1.

Hutnik Sczytna - Piast Nowa Ruda 2:3 (1:0) Bramki: Trzciński, Futoma - Pasek 2, Osicki S.

Piast: Turkowicz, Pańczyk, Bolisęga, Czechowicz, Osicki A., Osicki S., Osiecki, Koprowski, Mika, Czepiel (Stasiński), Pasek (Marusiak).