Reklama

Będzie gdzie odpocząć

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Będzie gdzie odpocząć - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy Nowej Rudy będą mieli nowe miejsca do odpoczynku. Sprawdziliśmy, gdzie powstaną nowe siłownie plenerowe, czy skwery zieleni

Szykuje się prawdziwa rewolucja w wyglądzie zapomnianych części Nowej Rudy. W połowie przyszłego roku ma ruszyć zagospodarowanie terenów zielonych. Prace mają pochłonąć ponad 2,3 mln zł i powinny się zakończyć latem 2018 r. Noworudzcy urzędnicy większość potrzebnych pieniędzy chcą pozyskać z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. - Wykonanie ścieżek pieszych, prace w obrębie istniejących zabytkowych frag- mentów murów, prace z zakresu zieleni, zagospodarowanie terenów poprzez elementy małej architektury, wykonanie i wyposażenie placów zabaw wymienia zakres prac do wykonania Krzysztof Czajka, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Nowej Rudzie. I to jednak nie wszystko. Planowane jest też stworzenie tzw. ogrodu deszczowego. To ma być element systemu proekologicznego gospodarowania wodą opadową - tłumaczy Czajka zasady działania tej instalacji. Bez psich odchodów Zmienić ma się m. in. teren dookoła bloków na os. XXX-lecia w dzielnicy Słupiec. Powstanie tam boisko do gry w bule, siłownia plenerowa oraz wytyczone zostaną ścieżki do spacerów, przy których zasadzona zostanie zieleń i będą zamontowane ławki. Ma być też postawiony betonowy stół ujawnia plany zagospodarowania terenu Wiktor Muszyński, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Nowej Rudzie. Spółdzielcy zgodzili się udostępnić swój teren władzom miasta, aby mogły go zagospodarować.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy