Reklama

Bednarczyk straszy sądem

Opublikowano: czw, 10 sty 2019 00:00
Autor:

Bednarczyk straszy sądem - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gdzie trafiają ziemia i gruz wywożone z terenu budowy basenu przy ul. Fredry w Nowej Rudzie? Jan Bednarczyk, burmistrz Radkowa twierdzi, że na teren jego gminy. Wykonawca prac Michał Malik podkreśla, że do złamania prawa na pewno nie doszło.

- Ziemia jest wywożona na teren mojej gminy - mówi zbulwersowany Jan Bednarczyk. - Prowadzimy dochodzenie we własnym zakresie. Sprawa będzie kierowana do przedsądowego postępowania - dodaje burmistrz. - Postępowanie jest prowadzone w oparciu o kodeks wykroczeń i posiłkujemy się kodeksem karnym - potwierdza słowa burmistrza Leszek Dorszewski, szef miejscowych strażników miejskich. - Do czasu skierowania sprawy do sądu, nie ujawnia my szczegółów postępowania. Odpady, które trafiają na teren gminy pochodzą z inwestycji realizowanej na terenie Nowej Rudy - zaznacza strażnik miejski. Legalne ziemia i gruz Inwestycja, o której mowa to budowa basenu przy ul. Fredry w Nowej Rudzie. Basen buduje fi rma „Kwadros” należąca do Michała Malika. Wykonawca sądu się nie obawia, bo jak mówi, wszystko jest legalne. - Sprawa jest zgłoszona do wydziału ochrony środowiska. Część ziemi była wywieziona na prywatne posesje w gminie Radków, których właściciele zadeklarowali chęć jej przyjęcia i wykorzystania. Część została wywieziona na składowisko śmieci - tłumaczy Michał Malik. - Nie ma żadnego przestępstwa. Wszystko jest realizowane za obustronną zgodą. Są to ziemia i typowo budowlany gruz rozbiórkowy, który służy np. do utwardzania terenu - dodaje. Tyle, że burmistrz w rozmowie z dziennikarzami „Gazety Noworudzkiej” twierdzi, że nie ma zgody na wywożenie ziemi i gruzu na tereny, o których mówi Malik. Sprawa więc najprawdopodobniej zakończy się w sądzie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy