Kurs buddyjski z Patrulem Rinpocze odbędzie się 15-18 października w Srebrnej Górze, Centrum Turystyki Niekonwencjonalnej ul. Górne Miasto 3a. Kontakt 509 488 063. 14 października odbędzie się również wykład publiczny we Wrocławiu w auli budynku NOT, ul. Piłsudzkiego 74, godzina 17.30.
Dodatkowe informacje umieszczone w zakładkach tekstu:
Dzogczien Ranjak Patrul Rinpocze urodził się w roku 1963 w Kham, we wschodnim Tybecie. Został rozpoznany jako IV inkarnacja Patrula Rinpocze m.in przez: J.Ś. Dzogczien Rinpocze, J.Ś. Mindroling Trinczen Rinpocze oraz J.Ś. Dalai Lamę. Pierwszy Patrul Rinpocze, autor słynnego dzieła „Słowa Mistrza Samathabadry” był wysoko ceniony przez wszystkie szkoły buddyzmu tybetańskiego jako propagator ruchu Rime, zachęcającego do szacunku dla poszczególnych linii i tradycji buddyjskich. Obecny Patrul Rinpocze od ponad 10 lat mieszka w Brukseli. Działający pod Jego patronatem Zangdok Palri Insitute w roku 2005 zainicjował w Europie 6-letnie kursy filozofii buddyjskiej na wzór tybetańskiej szedry i nieprzerwanie wspiera kulturowy rozwój regionu Dzogczien w Tybecie.
Przewodnik na ścieżce Bodhisattwy (Bodhiczarjawatara) jest klasycznym poematem filozoficznym Mahajany, napisanym w VIII w. przez wielkiego indyjskiego uczonego Szantidewę. Od stuleci jest powszechnie studiowany we wszystkich szkołach buddyzmu tybetańskiego. Przewodnik szczegółowo przedstawia pogląd filozoficzny i zasady etyki, a jednak nie jest to tylko dzieło teoretyczne. W obrazowy, trafiający do serca sposób poemat wprowadza czytelnika we wszystkie aspekty „sześciu paramit”
– podstawowej praktyki buddyjskiej, która pozwala dojść do ostatecznego celu, jakim jest oświecenie.
KONTAKT:
DZOGCZIEN KUNZANG CZIULING
e-mail: sangapatrularinpocze@gmail.com
poland.patrulrinpoche.net
Tel. 509 488 063
Aleksandra Kogut
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.