Nowa Ruda. Za działania na rzecz wspólnoty samorządowej Miasta Nowa Ruda w tym za zasługi w sferze kulturowej związanej z popularyzacją kina promocją Miasta Nowa Ruda, w szczególności za wieloletnią pracę na rzecz edukacji filmowej i podtrzymywania lokalnych tradycji kinowych, pielęgnowanie tradycyjnych technik kino – technicznych poprzez obsługę analogowych projektów oraz jednocześnie wdrażanie nowoczesnych technologii cyfrowych o nieustanne zaangażowanie w promocję kultury filmowej oraz udział w wydarzeniach organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Nowej Rudzie w dowód szczególnego uznania nadano Panu Władysławowi Trojanowskiemu tytuł "Zasłużony dla Miasta Nowa Ruda” – czytamy w laudacji.
Ze względu na nieobecność Władysław Trojanowskiego, tytuł w jego imieniu odebrała Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie, Agata Pilarska.
Kiedy Pan Władek dowiedział się, że otrzymał ten zaszczytny tytuł wiedział, że nie będzie już w stanie go odebrać, Chciałabym w jego imieniu serdecznie podziękować, jest dla mnie dużym wyróżnieniem, że poprosił mnie abym to zrobiła w jego imieniu
– mówi Agata Pilarska.
Panie Burmistrzu, Szanowna Rado, bardzo dziękuję za uhonorowanie mnie tytułem "Zasłużonego dla Miasta Nowa Ruda". Jest to dla mnie wielki zaszczyt. Dziękuję dyrekcji Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie, koleżankom i kolegom z pracy i wszystkim, którzy obdarzyli mnie dużym zaufaniem. Praca społeczna dawała mi zawsze dużo satysfakcji i wszystkim za to bardzo dziękuję – napisał Władysław Trojanowski.
Skarbnica wiedzy o kinematografii
Pana Władysława znają nie tylko wszyscy kinomani. Swoją wyjątkową przygodę z kinem rozpoczął w 1966 roku w kabinie Kina "Górnik". Pomagał tam przy przewijaniu filmów i obserwował pracę swojego kolegi kinooperatora. Jego entuzjazm i zaangażowanie wkrótce przyniosły owoce — w 1970 roku, po ukończeniu rocznego kursu w Katowicach, zdobył uprawnienia kinooperatora 1 kategorii. Przez ponad 50 lat pracy w zawodzie, Trojanowski wyświetlił dziesiątki tysięcy filmów i organizował popularne "Disco-Filmy" — imprezy taneczne połączone z projekcją filmową.
W 1997 roku Władysław Trojanowski związał się z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Nowej Rudzie. Oprócz pracy biletera, obsługiwał projektory produkcji Łódzkich Zakładów Kinotechnicznych. Jest jedną z nielicznych osób na naszym terenie, które potrafią obsługiwać ten typ analogowych projektorów na taśmie 35 mm. Mimo wieloletniego przywiązania do tradycyjnych metod wyświetlania filmów, Trojanowski szybko przystosował się do nowoczesnych technologii, gdy wprowadzono projektory cyfrowe.
Podczas premierowych seansów filmowych w Miejskim Ośrodku Kultury, Władysław Trojanowski często wciela się w postacie z premierowych filmów, zaskakując widzów swoją kreatywnością i zaangażowaniem. Witał widzów przebrany m.in. za Jokera, Freddy'ego Krugera i Jamesa Bonda, dodając każdej premierze wyjątkowego charakteru.
Życie prywatne i pasje
Prywatnie Władysław Trojanowski jest wieloletnim krótkofalowcem, zdobywcą licznych nagród i wyróżnień na arenie międzynarodowej. Udało mu się nawiązać kontakt z najdalszymi zakątkami świata, takimi jak maleńkie wyspy Nowej Zelandii. Jego wielką pasją jest również podróżowanie. Zwiedził wiele krajów Afryki, Ameryki Południowej, Azji i Europy. Przez całe życie kładł duży nacisk na znajomość języków obcych i edukację, co wzbogacało jego doświadczenia zawodowe i osobiste.Władysław Trojanowski jest niezwykłą postacią, która z pasją i oddaniem kształtuje świat kultury i kina lokalnego, pozostając jednocześnie otwartym na nowe technologie i doświadczenia z całego świata.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.