Reklama

Coraz więcej cudzoziemców

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Coraz więcej cudzoziemców - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wzrosła liczba klientów Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemskich w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu, aplikujących o paszport, zaproszenie czy legalizację pobytu na terenie naszego kraju.

Od 15 listopada w Delegaturach DUW w Wałbrzychu, Jeleniej Górze i Legnicy - rozszerzony dotychczasowy zakres ich działania.Wzrosła liczba klientów Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemskich w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu, aplikujących o paszport, zaproszenie czy legalizację pobytu na terenie naszego kraju. We wszystkich trzech oddziałach będą przyjmowane wnioski w sprawach o zarejestrowanie zaproszenia wizowego oraz o zezwolenie na pracę wraz z możliwością doręczenia zaproszenia wizowego oraz decyzji administracyjnej. Te dodatkowe punkty podawcze w delegaturach pozwolą nie tylko na przejęcie części obsługi klientów z Wrocławia, ale także będą dla nich dużo dogodniejszą formą załatwienia tych konkretnych formalności. W planach jest również poszerzenie usługi w delegaturach o procedury biometryczne w sprawach dotyczących cudzoziemców. Planowany termin to 1 stycznia 2016 roku. Dolnośląski Urząd Wojewódzki notuje systematyczny wzrost osób legalizujących pobyt na terenie Polski. Sięga on ok 65 %, głównie cudzoziemców. Przyczyną wzrostu legalizacji pobytu w Polsce jest miedzy innymi sytuacja polityczna na Ukrainie oraz wejście w życie 1 maja 2014 roku nowej ustawy o cudzoziemcach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy