Reklama

Dali nam ulgi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: foto: pixabay.com

Dali nam ulgi - Zdjęcie główne

foto foto: pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W obliczu pandemii i skarbówka spojrzała na podatników łaskawym okiem. Wiemy ilu przedsiębiorców i podatników skorzystało z ulg związanych z epidemią.

Podatnicy - zarówno osoby fizyczne jak i przedsiębiorcy - którzy przez pandemię mieli problem z zapłatą należności podatkowych mogą wystąpić do skarbówki z wnioskiem o przyznanie ulg w spłacie. - Ulgi w spłacie mogą dotyczyć podatku (którego termin płatności jeszcze nie upłynął) lub zaległości podatkowej. W przypadku podatku podatnicy mogą ubiegać się o odroczenie terminu płatności lub rozłożenie zapłaty na raty. Natomiast pomoc w uregulowaniu zaległości podatkowej może przybrać formę odroczenia zapłaty, układu ratalnego lub umorzenia. Umorzeniem może być objęta cała lub część zaległości podatkowej, odsetki za zwłokę lub opłata prolongacyjna – wylicza Bernadeta Piontek, naczelnik Urzędu Skarbowego w Nowej Rudzie. - W zakresie należności płatników podatków, np. z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych od wypłaconych wynagrodzeń pracownikom, można ubiegać się wyłącznie o odroczenie płatności lub rozłożenie spłaty na raty. Brak jest podstaw prawnych do umarzania zaległości podatkowych należnych od płatnika – przypomina naczelnik naszej skarbówki. Raty, odroczenia, umorzenia Naczelnik noworudzkiego Urzędu Skarbowego na wniosek podatników i w związku z epidemią udzielił ulg w spłacie. Miasto Nowa Ruda - odroczono spłatę zobowiązań podatkowych wobec 16 przedsiębiorców, rozłożono na raty spłatę zobowiązań podatkowych łącznie wobec 9 podatników w tym dla 7 przedsiębiorców i 2 osób nieprowadzących działalności gospodarczej. Gmina Nowa Ruda – odroczono spłatę zobowiązań podatkowych wobec 6 przedsiębiorców, rozłożono na raty spłatę zobowiązań podatkowych wobec 2 przedsiębiorców. Miasto i gmina Radków – odroczono spłatę zobowiązań podatkowych wobec 8 przedsiębiorców, rozłożono na raty spłatę zobowiązań podatkowych wobec 4 przedsiębiorców. Wniosków o ulgę nie trzeba składać bezpośrednio w Urzędzie Skarbowym. Można przekazać je drogą pocztową na adres Urząd Skarbowy w Nowej Rudzie ul. Kolejowa 23, 57-400 Nowa Ruda lub przez internet (us.nowa_ruda@mf. gov.pl). W przypadku wizyty osobistej wniosek o ulgę należy złożyć na sali obsługi podatnika w budynku B w dniach: - poniedziałek od godz. 12.00 do 18.00 - środa od godz. 9.00 do 15.00 - piątek od godz. 9.00 do 13.00 lub wrzucić do udostępnionej urny na dokumenty, znajdującej się na holu budynku B.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy