Reklama

Dla kogo Szlachetna Paczka?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Dla kogo Szlachetna Paczka? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Przez cały rok łączy biednych i bogatych.

Mowa o Szlachetnej Paczce i jej wolontariuszach, którzy jak co roku w okresie zimowo -świątecznym wspierają potrzebujących. Sprawdzamy, czy i w naszym regionie są osoby, którym ta pomoc jest potrzebna. Wolontariusze Szlachetnej Paczki wydobywają z ludzi to, co mają w sobie najpiękniejszego. W tym projekcie konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi. Paczki mają być impulsem do zmiany. Wszystko odbywa się tu etapowo. Zaczyna się od rekrutacji i szkolenia wolontariuszy. Później powstaje baza rodzin, do których trafią paczki. W połowie listopada baza ta zostaje otwarta, a darczyńcy przez trzy tygodnie mogą wybierać rodziny. Początek grudnia to czas, kiedy darczyńcy przywożą stworzone paczki do wspólnego magazynu, a następnie rozwożą je do wybranych rodzin. W ostatnim etapie projektu ruszają tzw. paczki specjalne - dla seniorów, lekarzy, prawników, biznesu. Co roku do projektu włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Są wśród nas Szlachetna Paczka trafi też do rodzin z centrum Nowej Rudy, dzielnicy Słupiec oraz z Jugowa. - Na terenie miasta i gminy Nowa Ruda paczki trafią do: jednej rodziny dotkniętej przez nieszczęście, dwóch rodzin które borykają się z chorobą i niepełnosprawnością, dwóch rodzin gdzie dziecko lub dzieci wychowuje samodzielny rodzic i do jednej rodziny wielodzietnej - mówi nam Maria Szajny ze sztabu Szlachetnej Paczki. Kto może dostać Szlachetną Paczkę? Rodziny, włączone do programu, do których trafi Szlachetna Paczka muszą spełniać przynajmniej jedno z kryteriów: rodzina wychowuje dziecko ciężko chore lub niepełnosprawne; przewlekła choroba lub niepełno- sprawność jednego z członków rodziny znacząco wpływa na obniżenie standardu jej życia; jeżeli w rodzinie wielodzietnej starania rodziców nie są w stanie zapewnić dzieciom odpowiednich warunków rozwojowych i edukacyjnych; programem są też objęte osoby starsze, dotknięte przez zdarzenia losowe; dziecko jest wychowywane przez samodzielnego rodzica w trudnej sytuacji materialnej; pomocą objęte są też osoby, które zaczynają samodzielne życie lub odbudowują je na nowo (mogą nimi być np. absolwentki Domu Samotnej Matki lub absolwenci Domu Dziecka)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy