Reklama

Dozwolone od lat osiemnastu

Opublikowano: śr, 14 sie 2019 00:00
Autor: | Zdjęcie: foto: ilustracyjne pixabay.com

Dozwolone od lat osiemnastu - Zdjęcie główne

foto foto: ilustracyjne pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Są wakacje. Jest wolne. Trzeba jakoś zagospodarować czas. Najlepiej na boisku, na świeżym powietrzu, ale co wówczas, gdy dostęp na nie jest utrudniony.

- Nie każdy wyjeżdża na wakacje. Z dzieckiem na boisku w Ludwikowicach Kł. musi być dorosła osoba. Zabrałem więc wnuczka. Wziąłem klucz z Centrum Kultury i poszedłem z nim pokopać piłkę. Za chwilę pojawiło się chyba z 8 osób i pytają do której będziemy, bo oni też pokopaliby sobie piłkę. Młodzież 18-letnia bez problemu dostanie klucz, ale takie dzieci też chciałyby tu pobyć, a same nie mogą. Pracownicy snują się pod centrum. Dlaczego osoba odpowiedzialna za sport nie zajmie się tym sportem? - zastanawia się mieszkaniec Henryk Gieszczyński. Dyrektor odpowiada Dyrektor Centrum Kultury w Ludwikowicach Kł., Gabriela Buczek problemu raczej nie widzi. - Zgodnie z regulaminem użytkowania boiska, osoby poniżej 18 roku życia, korzystające z niego muszą być pod opieką osoby dorosłej. Nie wpuszczani samodzielnie są małoletni i nietrzeźwi - przypomina dyrektor Buczek. - Nie przestrzeganie tej zasady skutkuje dewastacją obiektu. Klucz wydawany jest przez pracownika Centrum Kultury. Osoby małoletnie bez opieki dorosłych mogą korzystać i korzystają z boiska podczas zajęć organizowanych przez nasze centrum: w roku szkolnym zgodnie z harmonogramem sekcji, w wakacje - zgodnie z harmonogramem zajęć wakacyjnych. Ponadto instruktor CKGNR (sekcja piłki nożnej) bardzo często udostępnia boisko również w soboty i niedziele - ocenia dyrektor. Co ciekawe, dyrektor gminnego centrum kultury podkreśliła, że kwestia korzystania z boiska to nie jest kwestia do ustalania między nią, a Gazetą Noworudzką, a ze względu na dużą liczbę imprez po południu korzystanie z boiska może być ograniczone. Problem w tym, że dzieci jak to dzieci. Nie wszystkie wyjeżdżają na wakacje, nie wszystkie korzystają z zajęć prowadzonych przez centrum kultury, a dzień jest długi i gdy przychodzi chęć pokopania piłki, to chciałyby z tego boiska skorzystać.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy