Reklama

Dzikowiec. Wójt wyrzuciła strażaków na bruk

Opublikowano:
Autor:

Dzikowiec. Wójt wyrzuciła strażaków na bruk - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Stało się. Wójt Mierzejewska dopięła swego. Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzikowcu musieli opuścić remizę. Teraz ich wozy parkują pod chmurką, wypełnione sprzętem strażackim, mundurami i sztandarem.

O konflikcie OSP Dzikowiec z wójt Mierzejewską pisaliśmy wielokrotnie. Jednostka istnieje od 1945 r., a kilka lat temu popadła w niełaskę władz gminy Nowa Ruda. W 2018 r., w Dzikowcu powstała konkurencyjna jednostka - OSP Dzikowiec Kłodzki, wspierana przez wójtową.

I tak strażacy z OSP Dzikowiec zostali pozbawieni badań lekarskich i ubezpieczenia, więc nie mogli wyjeżdżać do zdarzeń. Wyjeżdżała za to nowa jednostka, która stacjonowała dotychczas w blaszaku, bo remizę zajmowali druhowie ze starszej OSP.

Wójt Adrianna Mierzejewska pozwała stowarzyszenie prowadzące OSP Dzikowiec do sądu. I sprawę wygrała. Oprócz remizy strażacy musieli oddać wszystko, co od gminy dostali: mundury bojowe, torby ratownictwa medycznego, pływaki, piłę spalinową, sprzęt ratownictwa drogowego.

- Ze zwykłej stodoły zbudowaliśmy remizę i musieliśmy ją oddać komuś, kto nie przyłożył palca do jej powstania. Wójt wyrzuciła nas na bruk, a samochody stoją pod chmurką. Wystąpiła do sądu o natychmiastową egzekucję i musieliśmy się temu podporządkować - mówią rozżaleni strażacy z OSP Dzikowiec (dane do wiadomości redakcji). - Prosiliśmy o lokum zastępcze lub barak. Liczyliśmy na to, że  wójt okaże serce, ale wójt miała to serdecznie gdzieś i nie odpuściła nam ani jednego wężyka - dodają.

Wozy strażackie są własnością stowarzyszenia - to lekki wóz bojowy marki Ford i średni wóz bojowy marki Volvo.

OSP Dzikowiec liczy 43 druhów. O komentarz poprosiliśmy Henryka Srokowskiego prezesa OSP, ale ten nie chciał rozmawiać z dziennikarzami Gazety Noworudzkiej. 

Wójt Mierzejewską zapytaliśmy o to , dlaczego odmawia członkom OSP Dzikowiec badań lekarskich, ubezpieczenia i szkolenia BHP? Dlaczego domagała się opuszczenia przez nich remizy? Czy nie można konfliktu załatwić tak, że obie OSP dzieliłyby budynek remizy?

- Czekamy na przesłanie prawomocnego wyroku sądu drugiej instancji w sprawie o wydanie budynku remizy - odpowiedziała nam krótko Maria Wojcińska, sekretarz gminy. I choć gmina wyrok dostała, my odpowiedzi na zadane pytania nie.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy