reklama

Gimnazialne projekty

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Gimnazialne projekty - Zdjęcie główne
reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościDnia 3 listopada odbył się uroczysty apel z okazji wejścia gimnazjum w Jugowie w dwa projekty „Projekt Krokus” oraz „Pola nadziei” . Apel miał na celu uczczenie pamięci pomordowanych w Holokauście. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście przewodniczący Rady Gminy Bogdan Tarapacki, wójt gminy Sławomir Karwowski, z-ca przewodniczącego Krystyna Żółkowska-Sonnak, Kierownik Referatu Oświaty - Izabela Słowek-Chorób, proboszcz parafii św. Katarzyny ks. Krzysztof Kaczmarek, radny Mirosław Dziedzic , sołtys Jugowa Danuta Hryckiewicz, Anna Ścięgaj – przewodnicząca Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Nowa Ruda, Mariola Miśkiewicz przedstawicielka Nadleśnictwa Jugów, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Jugowie Artur Chorzępa, dyrektor Samorządowego Przedszkola w Jugowie przy Zespole Szkoł nr1 Alina Keplinger. Projekt Krokus realizowany przez Żydowskie Muzeum Galicja wraz z Irlandzkim Towarzystwem Edukacji o Holokauście ruszył w Polsce już po raz piąty!
reklama

Projekt skierowany jest do uczniów w wieku lat jedenastu i starszych. Na świecie funkcjonuje już od wielu lat, a każdego roku coraz więcej szkół angażuje się w jego realizację. W ramach projektu gimnazjum otrzymało cebulki żółtych krokusów , które dnia 3 listopada 2014 zasadziliśmy przed szkołą, krokusy zakwitają z końcem zimy. Realizacja Projektu Krokus jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu Irlandzkiego Towarzystwa Edukacji o Holokauście oraz Unii Europejskiej. Kwiaty sadzone przez uczniów mają przede wszystkim przypominać półtora miliona żydowskich dzieci oraz tysiące dzieci innych narodowości zamordowanych w czasie Holokaustu. Ich kwitnienie może mieć również inny, symboliczny wymiar - krokusy, które przetrwały w ziemi zimę, rozkwitają jako jedne z pierwszych kwiatów, przynosząc nadzieję nadchodzącej wiosny. Projekt Krokus pozwala na zapoznanie uczniów z tematyką Holokaustu, a także na rozbudzenie w nich świadomości niebezpieczeństw wiążących się z dyskryminacją, uprzedzeniami i nietolerancją. W tym dniu posadziliśmy również żonkile w ramach projektu „Pola nadziei”. „Pola Nadziei” to międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu cebulek żonkili. Kiedy zakwitną wiosną są rozdawane w ulicznych kwestach. Zadaniem kampanii „Pola Nadziei” jest nie tylko pozyskiwanie pieniędzy na rzecz hospicjów, lecz także propagowanie niesienia bezinteresownej pomocy. Szerzenie idei hospicyjnej, mówienie o potrzebie i możliwościach opieki nad chorymi ma uwrażliwiać społeczeństwo, przypominając o chorych i cierpiących. Celem kampanii jest także propagowanie zasad opieki paliatywnej oraz wolontariatu. Już niedługo wolontariusze będą organizować kwesty by pomóc wszystkim chorym przebywającym w hospicjum. Źródło: Parafia św. Katarzyny w Jugowie

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama