Reklama

Giną i się (nie) odnajdują

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: foto: pixabay.com

Giną i się (nie) odnajdują - Zdjęcie główne

foto foto: pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ludzie giną bez względu na wiek, płeć, czy status społeczny. W całym kraju zaginięć jest coraz więcej. W ubiegłym roku na terenie miasta i gminy Nowa Rudy oraz miasta i gminy Radków zaginęło 17 osób. W tym roku zaginęło już trzech naszych mieszkańców.

Dziś jest to już problem globalny. Zaginięć jest coraz więcej, a przyczyny najczęściej te same. Choroby, wypadki, problemy osobiste, alkohol, chęć zerwania kontaktów, ucieczka z domu itp. Najczęściej nikt z nas nie jest też przygotowany na zaginięcie bliskiego. Jak mówią przedstawiciele Fundacji Itaki prowadzącej Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, „Kultura i tradycja nauczyły nas radzić sobie z chorobą lub śmiercią bliskiego, ale nie z jego zaginięciem. Niemal zawsze - w rodzinie i w sąsiedztwie - zaginięcie zdarza się po raz pierwszy”. Problem ten dotyczy również naszych mieszkańców. W ubiegłym roku nasi policjanci poszukiwali 17 osób z miasta i gminy Nowa Ruda oraz miasta i gminy Radków. Gmina Nowa Ruda Poszukiwano trzech mieszkańców gminy: dwóch mężczyzn i jedną kobietę. Udało się odnaleźć dwójkę zaginionych. Kobietę i jednego mężczyznę. Drugi mężczyzna wciąż jest poszukiwany, zaginął w Niemczech. Osoby, które udało się odnaleźć przebywały na terenie miasta lub gminy. Najdłuższe poszukiwania trwały 3 dni, a najczęstszą przyczyną zaginięć w tym wypadku była chęć zerwania kontaktów lub problemy osobiste. Miasto Nowa Ruda W 2018 r., zaginęło 7 mieszkańców Nowej Rudy, w tym jedna kobieta, trzech mężczyzn i troje dzieci. Średni wiek zaginionych to 32 lata. Wszystkie osoby udało się odnaleźć. Najdłuższe poszukiwania trwały 11 dni. Tu przyczyną zaginięć były głównie ucieczki z domów i próby zerwania więzi rodzinnych. Miasto i gmina Radków W ubiegłym roku w Radkowie zaginęło 5 osób. Dwie kobiety, dwóch mężczyzn i jedna osoba nieletnia. Wszystkich zaginionych udało się odnaleźć. Jedna osoba w chwili odnalezienia nie żyła (zgon z przyczyn naturalnych). Średni wiek osób poszukiwanych to 42 lata. W większości osoby zaginione przebywały na terenie gminy. Najdłuższe poszukiwania w Radkowie trwały 3 dni, a osoba poszukiwana wówczas sama wróciła do miejsca zamieszkania. Tu najczęstszą przyczyną zaginięć były ucieczki z domu i świadome zerwanie kontaktów z najbliższymi. Zostali odnalezieni W tym roku również policja poszukiwała zaginionych. Na przełomie stycznia i lutego zaginęło trzech mieszkańców gminy Nowa Ruda, w tym dwie kobiety i jeden mężczyzna. Odnaleziono wszystkich. Średni wiek zaginionych to 47 lat. Najdłuższe poszukiwania trwały 3 dni. Dwie osoby zaginione udało się odnaleźć na terenie miasta, a jedną w Wałbrzychu. Przyczyną zaginięć był m.in. alkohol.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy