Reklama

Gmina Nowa Ruda. Prawie 3 tys. wniosków o dodatek węglowy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Canva

Gmina Nowa Ruda. Prawie 3 tys. wniosków o dodatek węglowy - Zdjęcie główne

Gmina Nowa Ruda: Mieszkańcy otrzymali już prawie 6 mln złotych | foto Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 17 sierpnia do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie wpłynęło 2 980 wniosków o wypłatę dodatku węglowego.

Gmina Nowa Ruda. Mieszkańcy mają czas do 30 listopada by składać wnioski o ich wypłatę oraz wnioski o wypłatę dodatku dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystywania niektórych źródeł ciepła. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie wypłacił dodatki węglowe na kwotę 5 673 000 zł (63,46%).

Dodatki nie tylko na węgiel

Zgodnie z ustawą z dnia 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw, mieszkańcy mogą składać wnioski o wypłatę dodatku dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystywania niektórych źródeł ciepła, czyli na pelet drzewny, drewno kawałkowe, gaz skroplony LPG, olej opałowy, inny rodzaj biomasy. Do dnia dzisiejszego GOPS w Nowej Rudzie przyjął 431 wniosków. Wypłacono dodatki w wysokości 788 500 zł. za realizację 316 wniosków.

Pojawiają się błędy

W składanych wnioskach pojawiały się błędy, gdzie trzeba było wzywać mieszkańców do złożenia korekty wniosku, ale to były tylko i wyłącznie wnioski przesyłane do nas pocztą i przez e-puap. Przeważnie brakowało klauzuli informacyjnej dotyczącej przetwarzania danych osobowych Wnioskodawcy, ubiegającego się o dodatek węglowy.

Pracownicy GOPS w Nowej Rudzie, przyjmując wnioski o wypłatę dodatków na miejscu przy klientach weryfikowali poprawność wniosków i robimy to do dnia dzisiejszego
– informuje Agnieszka Sikora, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy