Reklama

Gmina Nowa Ruda: Szkolenia dla strażaków [GALERIA]

Opublikowano: śr, 25 sie 2021 13:29
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Nowa Ruda: W poprzedni piątek, 20 sierpnia, nad zalewem w Dzikowcu odbyło się kolejne szkolenie w ramach projektu "Razem bezpieczniej". Projekt realizowany jest przez Gminę Nowa Ruda w partnerstwie z Gminą Miejską Nowa Ruda oraz Miastem Broumov.

Gmina Nowa Ruda. Strażacy ochotnicy z Gminy Nowa Ruda, Gminy Miejskiej Nowa Ruda oraz Miasta Broumov poznawali procedury dotyczące działań ratowniczych przy ryzyku wystąpienia powodzi oraz w praktyce wykorzystywali nowo nabyte umiejętności przy pomocy zakupionego w ramach projektu specjalistycznego sprzętu strażackiego.

 

Nie tylko szkolenia

Jednostki OSP biorące udział w projekcie zostaną wyposażone w wozy strażackie oraz sprzęt niezbędny do usuwania zagrożeń chemicznych i minimalizowania ryzyka powodzi, sprzęt do gaszenia rozległych pożarów w obszarach intensywnie zalesionych oraz interwencji w trudno dostępnych obszarach górskich.

Dzięki realizacji projektu możliwe będzie wzmocnienie współpracy przygranicznej – strażacy z jednostek OSP zlokalizowanych na terenach partnerów wezmą udział w specjalistycznych szkoleniach praktycznych. Na zakończenie wszystkie podpisane ma zostać porozumienia o powstaniu lokalnego systemu współpracy polskich i czeskich jednostek OSP.

Kto za to zapłaci?

Projekt uzyskał dofinansowanie w łącznej wysokości 503 522 euro, Gmina Nowa Ruda zaś na swoje działania dofinansowanie w wysokości 217 203,00 euro.


Przeczytaj również: 

Autor: Zuza K. Wolska /info: Gmina Nowa Ruda

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy