Reklama

Gmina Nowa Ruda. Termin zakończenia budowy kanalizacji sanitarnej w Jugowie aktualny

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Gmina Nowa Ruda. Termin zakończenia budowy kanalizacji sanitarnej w Jugowie aktualny - Zdjęcie główne

foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Nowa Ruda: Od 11 miesięcy trwa budowa kanalizacji sanitarnej w Jugowie. Roboty z tym związane mają się zakończyć do wakacji.

Gmina Nowa Ruda. W połowie marca ubiegłego roku rozpoczęła się długo oczekiwana budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Jugowie. Całkowity koszt inwestycji wynosi ok. 18 mln zł. Wybudowanych będzie 11 km rurociągu głównego i ok. 3 km odcinków bocznych, a z dostępu do kanalizacji ma skorzystać około 2 tys. mieszkańców tej miejscowości. 

Wykonawcą robót jest firma Eko-Wod ze Świdnicy. Prace postępują jednak jak mówi prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Nowej Rudzie Mariusz Małek przedsiębiorstwo ma problemy choćby ze znalezieniem podwykonawców.

PRWiE Eko - Wod wygrał ten przetarg ponad 2 lata temu, bowiem był to był przetarg w procedurze zaprojektuj i wybuduj. Był czas, gdy firma wyrażała chęć zejścia z placu budowy, licząc się z tym, że będą musieli zapłacić kary. Jednak udało nam się porozumieć z wykonawcą. My robimy wszystko, aby zaspokoić roszczenia wykonawcy natomiast wykonawca zobowiązał się do zakończenia tej budowy i nie wyobrażam sobie, żeby w tej chwili wykonawca zszedł z placu budowy
– informuje Małek.

Termin zakończenia robót - mowa o połowie tego roku nadal obowiązuje

Prezes spółki wodno – kanalizacyjnej wyjaśnia, że na razie wykonawca nie złożył żadnych wniosków związanych z przesunięciem terminu zakończenia robót, wiele będzie zależało od aury. Poziom realizacji zadania jest w okolicach 60 paru procent

Najprawdopodobniej choćby ze względu na odtworzenie nawierzchni asfaltowych może dojść do przesunięcia terminu, ale jak zastrzega Mariusz Małek to nie będzie do końca uzależnione od nich. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy