reklama
reklama

Gmina Nowa Ruda. Urzędnicy będą kontrolować szamba i przydomowe oczyszczalnie ścieków

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Canva / ilustracyjne

Gmina Nowa Ruda. Urzędnicy będą kontrolować szamba i przydomowe oczyszczalnie ścieków - Zdjęcie główne

foto Canva / ilustracyjne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościGmina Nowa Ruda: W czerwcu rozpoczną się kontrole domów, które korzystają ze zbiorników bezodpływowych, czyli szamb oraz własnych oczyszczalni ścieków.
reklama

Gmina Nowa Ruda. Od czerwca do października na terenie gminy przeprowadzana będzie kontrola dotycząca wykonywania przez właścicieli nieruchomości obowiązków związanych z opróżnianiem zbiorników bezodpływowych i osadników w przydomowych oczyszczalniach ścieków oraz przyłączaniem nieruchomości do istniejącej sieci kanalizacyjnej. Kontrolę przeprowadzą upoważnieni pracownicy Referatu Ochrony Środowiska.

reklama

Gmina Nowa Ruda: terminy kontroli

  • czerwiec: Bieganów, Dworki, Krajanów, Przygórze, Sokolec, Sokolica, Włodowice, Koszyn
  • lipiec: Ludwikowice Kłodzkie
  • sierpień: Bartnica, Nowa Wieś Kłodzka, Świerki, Dzikowiec
  • wrzesień: Wolibórz, Czerwieńczyce, Bożków
  • październik: Jugów

Gmina Nowa Ruda: obowiązki właścicieli dot. odprowadzania nieczystości

  1. Jeśli w twojej miejscowości wybudowano sieć kanalizacyjną, masz ustawowy obowiązek przyłączenia do niej swojej nieruchomości. Podłączenie do sieci kanalizacyjnej nie jest obowiązkowe wyłącznie w sytuacji, w której nie ma technicznych możliwości przyłączenia nieruchomości (powinieneś mieć na to stosowne potwierdzenie z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Nowej Rudzie) lub w sytuacji, kiedy przed wybudowaniem sieci kanalizacyjnej twoja nieruchomość wyposażona była w przydomową oczyszczalnię ścieków.
  2. Właściciel nieruchomości, który nie ma możliwości przyłączenia swojej nieruchomości do sieci kanalizacyjnej ma obowiązek wyposażyć ją w zbiornik bezodpływowy lub w przydomową oczyszczalnię ścieków.
  3. Zbiornik bezodpływowy powinieneś opróżniać z częstotliwością uniemożliwiającą jego przepełnienie, nie rzadziej jednak niż raz na sześć miesięcy.
  4. Osadnik w instalacji przydomowej oczyszczalni ścieków powinieneś opróżniać z częstotliwością zgodną z instrukcją eksploatacji, jednak nie rzadziej niż raz na rok.
  5. Właściciel nieruchomości powinien posiadać następujące dokumenty potwierdzające opróżnianie przez niego zbiornika bezodpływowego lub osadnika w instalacji przydomowej oczyszczalni ścieków:
    - umowę z gminną jednostką organizacyjną lub przedsiębiorcą posiadającym zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych lub osadników w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków i transportu nieczystości ciekłych; (lista przedsiębiorców posiadających zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych lub osadników w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków i transportu nieczystości ciekłych dostępna jest na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Nowa Ruda lub w siedzibie Urzędu Gminy Nowa Ruda). 
    - dowody uiszczania opłat za usługi asenizacyjne lub inne dokumenty potwierdzające zagospodarowywanie nieczystości ciekłych.
Przeczytaj również: Wciąż jesteśmy zaazbestowani. Tysiące ton rakotwórczego materiału zalega w naszych gminach

reklama

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama