Reklama

Gmina Nowa Ruda. Wybudują darmowe przydomowe oczyszczalnie ścieków

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: FB - Wójt Gminy Nowa Ruda

Gmina Nowa Ruda. Wybudują darmowe przydomowe oczyszczalnie ścieków - Zdjęcie główne

Gmina Nowa Ruda. Wybudują darmowe przydomowe oczyszczalnie ścieków | foto FB - Wójt Gminy Nowa Ruda

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzięki pozyskaniu przez wójt gminy Nowa Ruda ponad 3 300 000 zł w gminie wybudowane zostaną kolejne przydomowe oczyszczalnie ścieków.

Gmina Nowa Ruda. W czwartek, 27 kwietnia, wójt Adrianna Mierzejewska spotkała się z mieszkańcami 47 posesji, którzy zakwalifikowali się do III etapu budowy przydomowych oczyszczalni.  

W środę, 12 kwietnia Adrianna Mierzejewska podpisała z Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego umowę na kwotę 3 322 800 zł która zostanie przeznaczona na budowę przydomowych oczyszczalni – etap III.

Mieszkańcom, którzy zakwalifikowali się do projektu zostaną wybudowane przydomowe oczyszczalnie ścieków w 100% sfinansowane. Oznacza to, że mieszkańcy nie poniosą żadnych kosztów związanych z budową na ich nieruchomości przydomowych oczyszczalni ścieków
– informują we wpisie gminni urzędnicy. 

Projekt podzelono na trzy etapy

Projekt jest współfinansowany z EFRROW „Gospodarka wodno-ściekową” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszeniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

W wyniku realizacji planowanej operacji zostaną poprawione warunki życia mieszkańców poprzez podniesienie poziomu infrastruktury technicznej służącej oczyszczaniu ścieków, a także poprawi się jakość środowiska naturalnego
– dodają urzędnicy.

  • Etap I: wartość 950,3 tys. zł - dofinansowanie budowy 35 przydomowych oczyszczalni,
  • Etap II: wartość 1,6 mln zł - dofinansowanie budowy 27 przydomowych oczyszczalni
  • Etap III: wartość 3,3 mln w 100 % finansowanie budowy 47 przydomowych oczyszczalni 

Przeczytaj również: Śmierć Oliwii. Zacierali ślady i utrudniali śledztwo?

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy