Gmina Radków. Mówiąc o oszczędnościach w Radkowie mówimy głównie o zmniejszeniu zużycia energii. W kwietniu radni podjęli uchwałę zgodnie z którą urzędnicy muszą zużywać jej mniej.
Chcemy oszczędzać. Nie zawsze jest to możliwe, ale trzeba coś w tym kierunku robić. Nie tylko montować urządzenia oszczędnościowe, ale dodatkowo trzeba zacząć oszczędzać na szeroką skalę
– uważa Jan Bednarczyk, burmistrz Radkowa.
Włodarz dodaje: Pracownicy rozumieją jaka jest sytuacja i oszczędzają na czym mogą. Niestety nie możemy oszczędzać na urządzeniach typu komputery, bo nie sposób byłoby pracować, ale na używaniu czajników lub przykręcaniu grzejników, gdy grzały już tak.
Jak urzędnicy mają oszczędzać?
Oszczędzać energię urzędnicy mają w następujący sposób: włączać światło tylko w pomieszczeniach, w których przebywają i wyłączać je gdy z nich wychodzą, urządzenia biurowe mają być włączane tylko przy ich faktycznym użytkowaniu i wyłączane po zakończeniu pracy (np. wyłączanie lub hibernowanie nieużywanych w danym momencie urządzeń, między innymi laptopów i komputerów stacjonarnych, drukarek, kserokopiarek, rzutników, niszczarek).Po skończonej pracy odłączane od prądu mają być też listwy zasilające, do których podłączone są m.in. komputery czy drukarki. Grzejniki nie mogą być zasłaniane zbędnymi osłonami. Urzędnicy mają też ograniczyć używanie indywidualnych źródeł grzewczych np. grzejników elektrycznych, czy dmuchaw. W ratuszu mają być też redukowane temperatury w pomieszczeniach w czasie dni wolnych od pracy lub poza jej godzinami.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.