Reklama

Gmina Radków. Kto będzie odpowiedzialny za dystrybucję węgla?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock / ilustracyjne

Gmina Radków. Kto będzie odpowiedzialny za dystrybucję węgla? - Zdjęcie główne

foto Adobe Stock / ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 3 listopada weszła w życie ustawa o dystrybucji węgla przez samorządy. Kto w gminie Radków będzie odpowiedzialny za dystrybucję tańszego węgla?

Gmina Radków. Zgodnie z ustawą samorządy mogą kupić węgiel importowany od wyznaczonych spółek Skarbu Państwa w cenie 1,5 tys. zł za tonę i po organizacji dystrybucji sprzedać nie drożej niż po 2 tys. zł za tonę.

To dużo mniej niż wynosi jego cena rynkowa. Do zakupu takiego węgla uprawnione są te same osoby, które mają prawo do dodatku węglowego, m. in. zgłosiły piec do ewidencji źródeł ciepła. Mogą one kupić po 3 tony węgla na cały sezon.

Firma MAR-BER z Ścinawki Średniej będzie dystrybuować węgiel

Jan Bednarczyk - Burmistrz Miasta i Gminy Radków wydał oświadczenie ws. dystrybucji tańszego węgla. Poniżej publikujemy jego treść.

W nawiązaniu do podjętych przez Gminę Radków działań odnośnie sprzedaży mieszkańcom węgla po cenach preferencyjnych informuję:

1. W dniu 15 listopada, Gmina Radków dostała ofertę z Polskiej Grupy Górniczej S. A. na odbiór węgla w ilości 1026 ton. Potrzeby mieszkańców gminy to 3150 ton i takie zapotrzebowanie zostało złożone do Ministerstwa Aktywów Państwowych.

2. Oferta przedstawiona przez PGG nie podlegała jakimkolwiek zmianom ilościowym i dlatego też w dniu 17 listopada została przez Gminę przyjęta.

3. W dniu 18 listopada Gmina podpisała z Polską Grupą Górniczą S.A. umowę na odbiór węgla w ilości 1026 ton.

4. W dniu 21 listopada Gmina akceptowała przedstawione przez PGG zamówienia na poszczególne kopalnie.

5. W dniu 23 listopada Gmina podpisała umowę z firmą MAR-BER w Ścinawce Średniej na odbiór węgla z kopalń i  dystrybucję mieszkańcom gminy Radków.

6. Do chwili obecnej tj. do 25 listopada 2022r. kopalnie PGG nie wydają węgla Gminom, tłumacząc ten fakt brakiem otworzenia przyjętych zamówień przez Centralę w Katowicach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy