Reklama

Gmina Radków musi dołożyć ok. 400 tys. zł do cztery razy niższej dotacji

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: FB - Radków Kraina Gór Stołowych

Gmina Radków musi dołożyć ok. 400 tys. zł do cztery razy niższej dotacji - Zdjęcie główne

foto FB - Radków Kraina Gór Stołowych

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Radków musi dołożyć ok. 400 tys. zł do 100 tys. zł dotacji na zakup lekkiego wozu ratowniczo – gaśniczego dla OSP Tłumaczów. Wyjaśniamy, o co chodzi.

8 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu kłodzkiego otrzymało promesy na zakup samochodów ratowniczo gaśniczych. Wielu samorządowców zaskoczonych formą dofinansowania.

W poniedziałek, 3 kwietnia w Trzebieszowicach m.in. druhowie z powiatu województwa kłodzkiego odebrali promesy na zakup samochodów ratowniczo – gaśniczych. 

W trakcie uroczystości, w której udział wzięli parlamentarzyści, samorządowcy, a przede wszystkim druhowie z OSP wręczono promesy w wysokości 400 tysięcy złotych na zakup lekkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego i 950 tysięcy złotych na zakup średniego samochodu.

Z terenu powiatu kłodzkiego promesy otrzymały następujące jednostki:

  • OSP Trzebieszowice
  • OSP Duszniki - Zdrój
  • OSP Szczytna
  • OSP Międzylesie
  • OSP Stary Gierałtów
  • OSP Tłumaczów
  • OSP Stronie Śląskie
  • OSP Kudowa – Zdrój

Zobacz: Nieodpowiedzialni mieszkańcy Nowej Rudy potraktowali zwierzę, jak zabawkę

Gmina musi dołożyć pieniądze

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tłumaczowie otrzymali promesę na zakup lekkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego, bo jak twierdzi burmistrz Radkowa – Jan Bednarczyk, taki pojazd wystarczy.

Otrzymaliśmy 100 tys. zł dotacji, natomiast 300 tys. zł musi dołożyć do promesy gmina Radków. Podejrzewam, że to będzie za mało, będziemy musieli dołożyć podwyższyć nasz wkład do tej dotacji przynajmniej do 400 tys. zł
– mówi Bednarczyk. 

Tak kontrowersyjnych dotacji jeszcze nie było

Promesy, które wczoraj otrzymały jednostki OSP wzbudziły wiele kontrowersji. Niektóre z nich otrzymały dotacje w wysokości 200 tys. zł i więcej, a są też takie jak OSP Tłumaczów, które na zakup pojazdu otrzymały 100 tys. zł. 

Jeden z samorządowców twierdzi, że nie było to zbyt poważne, bo nie można wręczać promesy na 400 tys. zł z których jest 300 tys. zł to pieniądze gminy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy