Reklama

Gmina Radków: Półtora miliona długu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. archiwum redakcji

Gmina Radków: Półtora miliona długu - Zdjęcie główne

Gmina Radków: Jan Bednarczyk komentuje zadłużenia swoich mieszkańców. | foto Fot. archiwum redakcji

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Radków: Na grube tysiące zadłużeni są mieszkańcy Radkowa i okolicznych wsi. Ludzie nie płacą m.in za śmieci i czynsz. Burmistrz mówi z kolei o ludzkim braku odpowiedzialności i przypomina, że to głównie te pieniądze decydują o rozwoju gminy.

Gmina Radków. Podczas ostatniej sesji rady miejskiej Jan Bednarczyk wyliczył radnym jak bardzo są zadłużeni i za co nie płacą mieszkańcy poszczególnych wsi. Sytuacja powtarza się co roku, długi rosną, a próby ściągnięcia długów sposobami przewidzianymi w polskim prawie efekty dają, ale raczej znikome. Żeby przekonać się jakie podejście mają mieszkańcy gminy do swoich zadłużeń, wystarczy popatrzeć chociażby na zadłużenia poszczególnych wsi za odbiór śmieci.W Karłowie zadłużenie to wynosi 484 zł, w Raszkowie 912 zł, w Ratnie Dolnym 6 tys. 684 zł, w Ratnie Górnym 1 tys. 406 zł, w Ścinawce Dolnej 29 tys. 396 zł, w Ścinawce Górnej 6 tys. zł., w Ścinawce Średniej 45 tys. 895 zł, w Suszynie 364 zł, w Tłumaczowie 9 tys. 253 zł, w Wambierzycach 13 tys. 154 zł, w Radkowie 50 tys. 485 zł.

Nie płacą za wynajem

- Z tytułu bezumownego najmu loka li łączne zadłużenie sięga 60 tys. zł. W Radkowie za czynsz mieszkańcy zalegają 287 tys. 177 zł. W Tłumaczowie z tytułu czynszu zaległości wynoszą 10 tys. 873 zł, korzystanie bezumowne i inne to ok. 10 tys. zł. W Ścinawce Średniej zaległości za czynsz to 90 tys. 377 zł, w Gajowie 807 zł, w Ratnie Dolnym 487 zł a w Ratnie Górnym zaległości za czynsz to 16 tys. zł. W Ścinawce Dolnej jest to kwota 25 tys. 201 zł a w Ścinawce Górnej 901 zł - wylicza Jan Bednarczyk, burmistrz Radkowa. Wszystkie te kwoty dają prawie półtora miliona złotych.


Przeczytaj również:

Autor: Agnieszka Góralczyk

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy