Reklama

III Festiwal słodkości ziemi radkowskiej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UMiG Radków

III Festiwal słodkości ziemi radkowskiej - Zdjęcie główne

foto UMiG Radków

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak sama nazwa wskazuje z łaciny festivus oznacza radosny i właśnie taki był ten festiwal: radosny i niezwykle słodki

W sobotę 11 czerwca na placu NMP w Wambierzycach odbył się „III Festiwal słodkości ziemi radkowskiej”. Jak sama nazwa wskazuje z łaciny festivus oznacza radosny i właśnie taki był ten festiwal: radosny i niezwykle słodki. W kiermaszu słodkich wyrobów cukierniczych uczestniczyło ponad 25 wystawców w tym koła gospodyń wiejskich, rady sołeckie, stowarzyszenia, gospodarstwa agroturystyczne, lokalni przedsiębiorcy oraz goście z Dolnego Śląska. Niewątpliwie w tym dniu Wambierzyce były najsłodszą miejscowością w Polsce. Można było zakupić rozmaite ciasta, pączki, rurki z kremem i desery. Poza wspaniałościami kiermaszu każdy kto dostarczył specjalnie powołanemu jury 6 kawałków ciasta lub innej słodkości mógł uczestniczyć w konkursie pn. „Najwspanialszy, własnoręcznie wykonany wyrób cukierniczy”. Do konkursu ostatecznie zgłoszono 15 propozycji. Jury w składzie: Barbara Jakimowicz - Klein (autorka wielu książek o tematyce kulinarnej), Janina Górnicka (finalistka programu kulinarnego Masterchef), Agnieszka Hajbura - Michałowska (impresariat imprez kulinarnych na Dolnym Śląsku) i Zbigniew Szeląg (kucharz, Polska Akademia Sztuki Kulinarnej). Po burzliwej ocenie wyróżnienie w konkursie otrzymało ciasto „ananasowiec” wykonany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Ścinawki Średniej, a laureatem I miejsca został „tort dyplomatyczny” wykonany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Ścinawce Górnej, za który z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Radków pana Jana Bednarczyka panie otrzymały główną nagrodę. Nagrodę specjalną tj. puchar ufundowany przez członka jury pana Zbigniewa Szeląga otrzymała rada sołecka Suszyny za ciasto o wdzięcznej nazwie „calineczka”. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Dziękujemy bezstronnemu jury za dokonanie trudnej oceny i wyłonienie zwycięzców. Ogromne podziękowania składamy uczestnikom festiwalu za poświęcony czas i profesjonalne przygotowanie stanowisk oraz wszystkim, którzy zaangażowani byli w sprawy techniczne, porządkowe i organizacyjne w szczególności członkom OSP Wambierzyce i WLKS Wambierzyce.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy