Reklama

Jak duchowni pomagają obywatelom Ukrainy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jak duchowni pomagają obywatelom Ukrainy?  - Zdjęcie główne

- Trudno się rozmawia z nimi, bo oni to bardzo przeżywają, płaczą - mówi nam ksiądz Krzysztof Iwaniszyn.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości O to pytamy księdza Krzysztofa Iwaniszyna, proboszcza parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

Jak parafia pomaga obywatelom Ukrainy?

- W domu parafialnym mamy punkt zbiórki rzeczy. Ci, który przychodzą do nas, mają możliwość wybrania sobie rzeczy, ubrań - mówi ksiądz Krzysztof Iwaniszyn, proboszcz parafii w dzielnicy Słupiec. - Organizowaliśmy też zbiórki: zarówno tę organizowaną przez Caritas, jak i organizowaną przez Sygnał Miłosierdzia podczas jednego z koncertów pomogliśmy tez bezpośrednio. Teraz 3 maja była msza święta w kościele, którą odprawiał w języku ukraińskim ojciec franciszkanin ze zboru świętej Anny - dodaje. 

Niedługo odbędzie się chrzest święty dziecka z Ukrainy. 

- Mam kontakt z biskupem Witalijem z Łucka, który był tutaj u nas na Słupcu. Cały czas jesteśmy do dyspozycji i pomagamy, jak możemy - mówi ksiądz Iwaniszyn. - Przede wszystkim też modlitwą wspieramy, i żołnierzy walczących, i prosimy o pokój, i modlimy się za uchodźców, co możemy to robimy - dodaje.

Proboszcz odwiedzał uchodźców w ich pokojach w Centrum Turystyczno-Sportowym, rozmawiał z nimi. 

- Trudno się rozmawia z nimi, bo oni to bardzo przeżywają, płaczą, to wszystko jest takie bolesne dla nich. U nas doświadczają gościny, pomocy, ale ciągle myślą o tym, co tam się u nich dzieje. Myślą o swoich mężach, o swoich synach, swoich bliskich, którzy tam są - mówi nam ksiądz Krzysztof Iwaniszyn.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy