– Zamierzeniem projektu „Pamięć i Zapomnienie”, jest spojrzenie na historię z punktu widzenia zwykłych ludzi i ich codziennego życia
– wyjaśnia Alina Doboszewska, jedna z organizatorek. Jej zdaniem Jugów jest przykładem miejscowości, w której po wojnie zmieniła się ludność.
– W ramach projektu chcemy odtworzyć Jugów niemiecki, sprawdzić, jakie pozostały po nim ślady kulturowe oraz jakie tradycje i obyczaje przywieźli ze sobą przesiedleńcy ze Wschodu, osadnicy z centralnej Polski i reemigranci z Francji – dodaje. Warto dodać, że projekt uzyskał wsparcie fundacji „Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość”. Natomiast efekty pracy studentów będzie można obejrzeć na specjalnym spotkaniu dla mieszkańców Jugowa pod koniec lipca.
PG - Gazeta Noworudzka, 02.06.2010 r.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.