Reklama

Kantorski stworzy dom seniora

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: foto: pixabay.com

Kantorski stworzy dom seniora - Zdjęcie główne

foto foto: pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Będzie kolejny dom opieki w Nowej Rudzie. Czesław Kantorski hotel Parkowa w parku przy ul. Strzeleckiej chce zamienić w dom dla seniorów. Poprosił władze Nowej Rudy o zgodę i ją dostał.

Radni miejscy zgodzili się na zmianę planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ulic Strzeleckiej i Sudeckiej w centrum Nowej Rudy. Stało się tak, bo m. in. zarządca noworudzkiego cmentarza Czesław Kantorski chce tu zbudować dom opieki dla osób starszych. - Uchwała została podjęta podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej na wniosek przedsiębiorcy, który zamierza w tym obszarze zrealizować taką inwestycję – potwierdza Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy. - Dotychczasowe zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego pozwalały w tym obszarze jedynie na inwestycje związane z turystyką. Natomiast tego typu domu są kwalifi kowane jako usługi zdrowia, konieczna jest zatem zmiana planu. Myślę, że inwestycja jest bardzo interesująca, ciekawa i potrzebna - ocenia burmistrz. Ciągle bez dziennego domu To kolejny już na terenie miasta prywatny dom opieki dla seniorów. Ciągle natomiast w Nowej Rudzie nie ma dziennego domu pobytu dla seniorów. I choć propozycja jest, to burmistrz Kiliński ostudził emocję, bo przyznał, że nie ma konkretnie podjętego projektu w tej sprawie. Podkreślił też, że niejednokrotnie takie możliwości były i będą rozważane, ale na ten moment nie ma żadnej decyzji, a w budżecie miasta nie ma zaplanowanych funduszy na ten cel.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy